Poznaj 5 najlepszych sposobów na zabezpieczenie swojego sklepu

open-door-lock-without-key-15-tips-for-getting-inside-car-house-when-locked-out-1280x600

Prowadzisz biznes sklepowy na obrzeżach miasta. Twój asortyment jest nie lada gratką dla złodziei, którzy tylko czekają, aż uśpisz swoją czujność. Masz już dość lęku, który ogarnia Cię każdego ranka, gdy tam wchodzisz i ciągle sprawdzasz, czy wszystko jest na swoim miejscu. Można to zmienić. Oto 5 najlepszych sposobów na zabezpieczenie Twojego sklepu przed niepożądanymi „klientami”.

Sposób nr 1 – Okna i drzwi antywłamaniowe

W obecnych czasach producenci prześcigają się w technologiach produkcji drzwi i okien. Nic zatem dziwnego, iż na rynek wprowadzono drzwi i okna, które skutecznie mogą chronić sklepy, biura i inne obiekty użyteczności publicznej a także gospodarstwa domowe przed włamaniem, pożarem itd. Owszem są one droższe od standardowych, ale naprawdę potrafią być wysoce skuteczne.

Sposób nr 2 – Specjalistyczne zamki

Oprócz nowości wśród wspomnianych powyżej drzwi i okien, na rynek wprowadzane są specjalistyczne wkładki antywłamaniowe. Czasy, kiedy to włamywacze otwierali drzwi za pomocą wsuwki do włosów, czy też drucika na szczęście minęły. Teraz zamki te posiadają specjalne klucze i zabezpieczenia, więc naprawdę dużym problemem staje się tutaj sforsowanie takich drzwi.

Sposób nr 3 – Alarmy

Nikt nie lubi tego przeciągłego i świdrującego w uszach dźwięku, który wydaje alarm. Dostępnych systemów alarmowych jest naprawdę cała masa. Są alarmy, które reagują na dotyk, czy też na ruch, a nawet takie, które piszczą niemiłosiernie, gdy przekroczy się próg miejsca, w którym nas być nie powinno. Alarmy skutecznie odstraszają „miłośników” nocnych wrażeń, którzy lubią zabrać ze sobą to i owo.

Sposób nr 4 – Monitoring

drzwi koszalinJak można zauważyć w wielu doniesieniach prasowych z działań operacyjnych Policji, w przypadku popełniania jakiegoś przestępstwa, na początku jest sprawdzany monitoring, jeżeli akurat był on zainstalowany. Kamery są doskonałą „kontrofensywą” dla wszelkiego rodzaju bandytów i równie dobrze mogą też odstraszać złodziejaszków sklepowych.

Sposób nr 5 – Kraty i rolety antywłamaniowe

Dobrym i sprawdzonym sposobem na zabezpieczenie sklepu jest zainstalowanie zarówno w drzwiach, jak i też oknach krat lub rolet antywłamaniowych. Po wyjściu ze sklepu możesz je tylko dokładnie zamknąć i śpisz spokojnie, bo raczej nikomu nie będzie się chciało stać i piłować metalu, budząc przy okazji połowę miasta. Montaż tego typu zabezpieczeń stosuje wielu właścicieli sklepów.

Powyżej przedstawiono 5 sposobów na to, byś mógł zabezpieczyć swój biznes sklepowy, jednakże pamiętaj o tym, iż ludzie mają najróżniejsze pomysły i nawet, gdybyś ze swojego sklepu zrobił istny bunkier przeciwatomowy, to i tak zawsze mogą znaleźć się tacy, którzy będą mieli pomysł na to, jak się do niego dostać. Jednakże stosując, którąś z powyższych propozycji, stosujesz się jednocześnie do zasady: „Przezorny, zawsze ubezpieczony”.