Poznań – poznaj to ekscytujące miasto!

Poznań to jedno z większych miast w Polsce, które w ostatnich latach staje się jednym z ulubionych miejsc dla studentów uniwersytetów międzynarodowych, którzy chcą mieszkać w ekscytującym mieście – bo to prawda, Poznań jest ekscytujący.

Poznań zachwyca i jeśli chodzi o polskie miasta – od Warszawy która jak betonowa dżungla, po Kraków – jesteś miły, ale pełen turystów – wydaje się być prawdziwą perełką. To miasto, które wiele nauczyło się od starszych, większych miast i zachęca tym przyjezdnym w bardziej elegancki sposób. Jeśli chodzi o Poznań, oto dlaczego powinien on znajdować się na twojej liście miejsc do zobaczenia w tym roku!

Jedzenie w Poznaniu

Scena kulinarna w Poznaniu jest naprawdę imponująca. Jeśli ktoś ma ochotę może rozkoszować się w samych pierogach, ale warto też spróbować innych znakomitych dań. W każdej dzielnicy Poznania można znaleźć wspaniałe kawiarnie, restauracje i wyskakujące lokale. Można też na mieście wypić jedną z najlepszych kaw w Europie – szukaj jej tuż za Starym Rynkiem, w drodze po inne atrakcje Poznań – dla całej rodziny!

Koziołki Poznańskie

Każdego dnia odbywa się ich pokaz w pięknie odrestaurowanym ratuszu w stylu renesansowym na Starym Rynku. Dokładnie o dwunastej dwie drewniane kozy wychodzą, by walczyć – to tradycja, która ma setki lat i wciąż przyciąga tłumy. Będąc w Poznaniu – trzeba to zobaczyć!

Legenda tej historii sięga XVI wieku, kiedy rozbudowywano ratusz. W dniu oficjalnej ceremonii otwarcia szef kuchni przygotowujący ucztę burmistrza przypadkowo zniszczył pieczoną dziczyznę. Wysłał więc swojego młodego szefa kuchni, aby znalazł jakąś grę. Chłopiec znalazł dwie małe białe kozy nad rzeką Wartą i zawinął je w worek, zabierając z powrotem do kuchni.

Na nieszczęście dla niego kozy zdołały wydostać się z worka, biegnąc aż do wieży. Burmistrz uznał to za bardzo zabawne, zlecając lokalnym rzemieślnikom zbudowanie czegoś na upamiętnienie tego wydarzenia. Kozy nie ucierpiały, ale wróciły do ​​właściciela. Stały się symbolami miasta, więc możesz spodziewać się ich wielu w okolicy.

Kiedy najlepiej odwiedzić Poznań?

Nasza klasycznie europejska Polska jest dość zimna w zimie, więc miesiące wiosenne lub letnie są idealne na takie wycieczki. Jak w większości miast, Poznań jest ładniejszy na słońcu. Zwłaszcza kolorowo pomalowane budynki starego miasta i okolic. Zaplanuj więc wyjazd w okresie od maja do września.

I na koniec: zamek Królewski

Historia tego XIII-wiecznego zamku obejmuje wieki, opowieści o wojnie, królewskich weselach i legendarnych historiach. Jedna opowiada o tym, jak zamek został stworzony przez mroczne moce, a drugi o tajemniczej śmierci Ludgardy, żony Przemysła II, którą znaleziono uduszoną w jej sypialni w 1283 r. Jej mąż został obwiniony za morderstwo, ponieważ księżna nie mogła dać mu syna . Mówi się, że duch Ludgardy chodzi po komnatach Zamku Królewskiego. Oczywiście w każdej takiej powieści jest ziarenko prawdy i to jest bardzo ekscytujący temat, z którym warto się zapoznać.