Pożyczka dla firm – co zrobić, by zakwalifikować się do najlepszej?

Kiedy zaczynasz firmę, może się wydawać, że musisz pomyśleć o milionie rzeczy. Ale co jest najważniejsze dla większości przedsiębiorców? Jak sfinansować swój biznes!

Pożyczka biznesowa może być doskonałym źródłem kapitału, ale poruszanie się po niezliczonych opcjach pożyczki dostępnych dla właścicieli małych firm może być trudne. Pożyczki typu klasyczny kredyt dla firm, konwencjonalne pożyczki bankowe, pożyczki online i pożyczki peer-to-peer to tylko kilka rodzajów pożyczek, do których kwalifikują się małe firmy.

Na szczęście, aby ułatwić sobie życie, istnieją pewne czynniki, na które należy zwrócić uwagę, aby upewnić się, że otrzymujesz odpowiedni kredyt firmowy i nie przepłacasz. W tym artykule podamy również kilka wskazówek, o których należy pamiętać, szukając pożyczki na firmę.

1. Ogranicz liczbę pożyczek, o które się ubiegasz

Kiedy dopiero zaczynasz szukać pożyczki na firmę, kuszące może być złożenie wniosku o jak największą liczbę pożyczek w nadziei, że coś się utrzyma. Jednak takie podejście może zaszkodzić twojej zdolności kredytowej, utrudniając zakwalifikowanie się do pożyczki.

Za każdym razem, gdy ubiegasz się o pożyczkę na biznes, pożyczkodawca sprawdzi Twoją historię kredytową. W niektórych przypadkach, na przykład podczas uzyskiwania wstępnej wyceny, pożyczkodawca dokona miękkiego ściągnięcia kredytu, co nie wpłynie na Twoją zdolność kredytową.

Jednak po złożeniu pełnego wniosku pożyczkodawca dokona dużego obciążenia kredytowego. Może to obniżyć Twoją zdolność kredytową o kilka punktów za każdą aplikację. Czasami nawet uzyskanie wstępnej wyceny może spowodować gwałtowny wzrost kredytu.

Najmądrzejszym podejściem jest zapoznanie się z kryteriami kwalifikacji różnych pożyczkodawców na przykład poprzez ranking kredytów dla firm FirmowaKasa i strategiczne zastosowanie dwóch lub trzech opcji, do których najprawdopodobniej się kwalifikujesz. Pamiętaj też, aby zapytać pożyczkodawcę o jego zasady sprawdzania zdolności kredytowej, aby nie dać się zaskoczyć.

2. Zrozum koszt pożyczki

Pożyczkodawcy na różne sposoby opisują koszt pożyczki. Niektórzy podają oprocentowanie pożyczki, a inni mogą podać całkowitą kwotę pieniędzy, którą musisz spłacić. Kiedy pożyczkodawcy na różne sposoby opisują koszt pożyczki, trudno jest porównać opcje pożyczki.

Aby ułatwić sobie działania porównawcze, poproś pożyczkodawcę o podanie rocznej stopy oprocentowania pożyczki. Ta wartość może być znacznie wyższa w przypadku alternatywnych pożyczkodawców, którzy:

  • zapewniają szybkie finansowanie

  • współpracują z pożyczkobiorcami o niższych kredytach.

Pamiętaj, że pożyczka dla firm z niskim RRSO niekoniecznie jest lepsza niż pożyczka z wysokim RRSO. Pożyczki krótkoterminowe często mają wysokie RRSO, ale ponieważ są szybko spłacane, przez długi czas nie płacisz odsetek. W rezultacie całkowita kwota pieniędzy, które musisz spłacić, jest stosunkowo niska.

3. Uważaj na kary za przedpłaty

Jeśli chodzi o koszty, kary za przedpłaty mogą być pułapką dla nieostrożnego kredytobiorcy. Kara przedpłaty to opłata pobierana przez pożyczkodawcę, jeśli spłacisz pożyczkę przed terminem spłaty.