Praca w domu – Zarabianie na ankietach – Na co uważać, porady

https://galeriapraca.pl/

Zarabianie na płatnych na ankietach to doskonały sposób, by dorobić sobie w sieci. Jednak na każdą początkującą osobę czekają tutaj pewne pułapki, w które można wpaść. Ten tekst jest kompasem, który pozwoli nam je ominąć, wskazując odpowiedni kierunek. Na co trzeba uważać, jeśli chcemy bezpiecznie zyskać na płatnych ankietach?

1. Uwaga oszust!

Nie wszystkie miejsca w sieci, które dają dostęp do wypełniana płatnych ankiet, są bezpieczne. Istnieją takie, które wyłudzają od nas wrażliwe dane osobowe np. numer pesel, skan dowodu osobistego itd. Niekiedy można spotkać się z tym, że ktoś będzie próbował tylko wyłudzić od nas dane osobowe i telefon po to, aby sprzedać te informacje marketerom, którzy będą do nas wydzwaniali z różnymi ofertami.

Innym rodzajem oszusta są portale, na których można zarabiać z wypełniania ankiet, ale gdy przychodzi do tego, że chcemy wypłacić pieniądze, nagle stajemy przed ścianą. Zero kontaktu, nieodpisywanie na wiadomości mailowe itd. Natomiast jeśli chcemy się przed tym zabezpieczyć, to wypełniajmy ankiety tylko dla sprawdzonych portali, czy agencji. Zwykle wystarczy wpisać np. nazwę agencji w wyszukiwarce Google i znajdziemy na jej temat mnóstwo informacji. Dzięki temu łatwo zweryfikujemy poziom bezpieczeństwa. Warto sprawdzać listy wypłacalnych firm z płatnymi ankietami – np. na blogu Pracawsieci.net lub na blogu Zarabianienaankietach24.pl

2. Punkty? A gdzie mój zarobek?

Musimy wiedzieć, że na większości portalów nasz zarobek będzie pokazywany w punktach, a nie w złotówkach czy w innej walucie. Różne są tego powody. To iż dany portal podaje nam punkty, nie jest żadnym argumentem za tym, że jest to oszustwo! Jednak problem jest w tym, iż możemy myśleć, że zarabiamy tyle złotówek, a nie punktów. Później można być rozczarowanym, zauważając np. po miesiącu wytężonej pracy na danym portalu, że nie zarobiliśmy 500 zł tylko 500 punktów, które po przeliczeniu dają nam… 50 zł.

Gdy tylko zaczynamy pracę na danym portalu, gdzie zarobek jest w punktach – warto przeliczyć sobie wartość 1 punktu na złotówki. Dzięki temu nie damy się skusić np. na długie ankiety za grosze, które są dla nas totalnie nieopłacalne.

3. Od jakiego poziomu jest wypłata?

W większości portali możliwość wypłaty jest od danej zgromadzonej kwoty. Jest to normalne, gdyż żadnej firmie nie opłacałoby się robić wypłat każdej sumy. Doprowadziłoby to do tego, że niczym innym by nie mogła się zajmować tylko zlecaniem wypłat po kilka złotych. Więc zazwyczaj na portalach z płatnymi ankietami są ograniczenia co do wypłaconej sumy minimalnej.

Aby nie było nieporozumień warto sprawdzić, od ilu złotych będziemy mogli zrealizować wypłatę. Jeśli na danym portalu podawane są punkty, to dobrze jest przeliczyć je na złotówki. Te informacje będą dla nas istotne, gdyż niekiedy minimalna suma do wypłaty może być tak wysoka, iż biorąc pod uwagę małą ilość ankiet w danym miejscu – wypłata może być praktycznie niemożliwa do zrealizowania. Także szkoda naszego czasu i lepiej sobie odpuścić takie miejsce.

4. Sposób wypłaty pieniędzy

Musimy także uważać na sposób wypłaty z danego miejsca. Szczególnie jeśli mamy do czynienia z portalami zagranicznymi gdzie mogą być problemy z przelewami do naszego kraju. Często będziemy musieli skorzystać z usług wirtualnych portfeli czy banków takich jak: PayPal, PayoneerSkrill itd. Dlatego musimy się zastanowić czy będziemy mogli wypłacić nasze pieniądze. Na przykład jeden z najpopularniejszych serwisów z ankietami – Moneyo.pl wypłaca pieniądze na Paypal, więc konieczne będzie założenie tam konta. Jeżeli będziemy musieli założyć nowe konto, które może wiązać się z dodatkowymi opłatami, prowizjami – co sprawi, że zarabianie na danym portalu może nie być już opłacalne. W najgorszym wypadku zarobimy pieniądze i nie będziemy mogli ich wypłacić… 

5. Odrzucenie z ankiety po… 30 minutach wypełniania

Najbardziej irytująca pułapka dla wszystkich ankieterów. Na ogół ankiety są skierowane do jakieś konkretnej grupy ludzi. Często będzie się zdarzać, że zostaniemy z niej odrzuceni na jej początku czy po kilku minutach jej wypełniania. Jednak może się też zdarzyć, że będziemy wypełniać ankietę przez 30 minut lub więcej i nagle nas wyrzuci z niej, informując, iż: nie spełniliśmy wymagań co do danej ankiety. Czasami zdarza się i tak, że jest to błąd systemu i po napisaniu o tym do właścicieli zostaniemy wynagrodzeni za poświęcony czas na pracę.

Natomiast są także miejsca, w których notorycznie się to zdarza. Zwykle mamy do czynienia wtedy z oszustami, którzy i tak wykorzystają naszą ankietę, ale nie płacąc nam za nią. Logicznym wydaje się to, że koniecznie trzeba takich miejsc unikać. Jeśli mamy do czynienia z wyrzuceniem nas z ankiety na jej początku to nie ma powodów do zmartwień. Jest to całkowicie normalne. Czasami, gdy nas odrzuci, przyznawany jest nam mały zarobek pocieszenia i to jest bardzo pozytywne!