Praca za granicą i nauka – czyli jak i gdzie nauczyć się języka pracując

Work_and_Travel

Łączyć przyjemne z pożytecznym? Wszyscy lubimy to robić! A gdyby tak połączyć przyjemne, pożyteczne i wiele innych korzyści takich jak: zarobienie pieniędzy, poznanie nowych ludzi, kultury i języka?

Tak to możliwe dzięki temu, że coraz bardziej popularna jest równoczesna praca za granicą połączona z nauką języka.

Polacy coraz bardziej ufają firmom organizującym takie wyjazdy, stąd i takich opcji jest coraz więcej. Można dzięki temu naprawdę szybko i skutecznie nauczyć się wybranego języka obcego i równocześnie odłożyć trochę grosza. Właściwie jedynym minusem i wadą wydaje się jedynie tęsknota za krajem ojczystym i rodziną, przyjaciółmi.

Dzięki temu osoba, która zdecyduje się na taki wyjazd nie tylko pozna w naturalny sposób język, ale też wielu ciekawych ludzi, ich kulturę, jak i sam kraj do którego się wybierze. Fajne jest również to, że agencje oferujące takie wyjazdy dbają o to, by tworzyć grupy ludzi w podobnym wieku i o podobnych zainteresowaniach – w ten sposób nauka języka z pobytem za granicą stają się jeszcze przyjemniejsze.

Najpopularniejszy j. angielski

Najpopularniejszym językiem poznawanym w ten sposób jest oczywiście język angielski – można się go uczyć w różnych krajach, ale oczywiście wybieramy najczęściej wyspy brytyjskie oraz Stany Zjednoczone – w zależności od tego na nauce jakiego akcentu nam zależy. Wyjazd taki może nawet przybrać formę zamieszkania u rodziców obcjokrajowców – uczymy się, chodzimy na staż i praktyki. Zawsze w dobrych warunkach – to inwestycja w przyszłość, nad której zaletami chyba nie trzeba się mocno rozwodzić, bo wydają się oczywiste. Jednak wyjazdy tego rodzaju nie są zorientowane tylko i wyłącznie na licealistów i studentów – mogą z nich korzystać właściwie wszyscy, którzy wyrażają taką chęć. Branża, w jakiej chcemy działać właściwie nie ma ograniczeń – choć wielką popularnością cieszy się gastronomia i rolnictwo. Najlepiej stawiać na branże związane z komunikacją – rzecz jasna w ten sposób języka można się nauczyć najszybciej i najskuteczniej. Ani się obejrzysz a będziesz mówił naprawdę płynnie w obcym języku, a Twoje konto wypełni sowite, zasłużone wynagrodzenie.

Jakie są jeszcze inne zalety takiego rozwiązania?

Dzięki temu, że będziesz się tak międzynarodowo uczyć i pracować będziesz mógł się po powrocie do Polski zdecydowanie wyróżnić wśród konkurentów na rynku pracy. Zdobędziesz bezcenne doświadczenie i dołączysz do wąskiego grona osób mogących pochwalić się podobnym. Ponadto mentalnie i fizycznie zanurzysz się w kulturę, poznasz nie tylko poprawny język, ale też akcent i gwarę. Poznanie zagranicznego środowiska pracy, specyficznych potrzeb klientów w danym kraju – tego również nie byłbyś w stanie zdobyć w żaden inny sposób. Nie jest też tajemnicą, że jednym z szczebli po drabinie kariery są nieformalne znajomości – a jak w lepszy sposób poszerzyć swoją sieć kontaktów za granicą niż właśnie w ten sposób? To zdecydowanie odbije się pozytywnie na Twoim życiu – nie tylko zawodowym, ale też osobistym. Poszerzysz swoje horyzonty, zdobędziesz miękkie umiejętności, będziesz bardziej pewny siebie – korzyści jest bez liku!

Ale jak się na to załapać? Jak z tego skorzystać?

Oczywiście, że dzięki istnieniu sieci internetowej możliwości jest co najmniej bez liku. Wystarczy proste wyszukiwanie pod frazy typu praca nauka języka za granicą, albo bardziej uściślone z konkretnym językiem czy państwem do którego chcemy jechać, w nim uczyć się i pracować i oczywiście przed naszymi oczami stanie długa lista wyników. Oczywiście najłatwiej będzie wyjechać do krajów anglojęzycznych, ale warto jeśli ma się taką ochotę spróbować się załapać na taki wyjazd w bardziej orientalnym klimacie np. nauka języka japońskiego w Japonii, czy chińskiego w Chinach – to musi być coś. Przykładowe agencje zajmujące się takimi wyjazdami to: biuro podróży Almatur czy też Kangiel. Najlepiej od razu przejść na ich stronę, by zasięgnąć dodatkowych informacji na ten temat i kto wie – być może otworzyć w ten sposób sobie szansę na ogromny sukces? Warto spróbować, bo właściwie nic się nie ryzykuje.

Źródło: dreamtours.pl: Dominikana wakacje i praca

Polecamy aktualności ze strony: http://nasz-szczecin.pl