Jak pracodawcy dbają o zdrowie swoich pracowników?

Zdrowi i zadowoleni pracownicy wykonują swoje zadania szybciej i chętniej. Właśnie dlatego pracodawcy prześcigają się w pomysłach, jak umilić życie swojego zespołu. Wiele z nich związanych jest z utrzymywaniem dobrego zdrowia i formy fizycznej.

Pracuj.pl zawiera szereg ofert pracy, które mają bogaty opis. Można w nich zaobserwować również takie, które mają wyszczególnione atuty, związane z darmowym lub dotowaną formą aktywności fizycznej.

Jakie aktywności fizyczne wspierają pracodawcy?

Praca wiążąca się ze stresem u mężczyzn może być powiązana z zajęciami piłki nożnej. Polega to na tworzeniu drużyny spośród pracowników i niekiedy też spoza firmy. Drużyna piłkarska spotyka Tenis Polskasię regularnie, kilka razy w tygodniu o określonych porach, na wynajętym przez firmę boisku sportowym. Zawodnicy grają przeciwko osobom z tej samej firmy lub z innej, co niesamowicie pobudza ducha rywalizacji. Modne są również inne gry zespołowe, takie jak koszykówka, siatkówka, piłka ręczna, tenis ziemny i wiele, wiele innych.
Tego typu aktywności fizyczne wspierają formę fizyczną pracowników, co również ma wpływa na ich odporność i poziom stresu.

Kolejną metodą dbania o zdrowie pracowników, są darmowe lub częściowo odpłatne karty upoważniające do korzystania z różnego rodzaju obiektów sportowych. Dzięki temu pracownik ma duże zniżki, chcąc skorzystać z lodowiska, kortu tenisowego, siłowni, stoku narciarskiego, wyciągów narciarskich, parków trampolin, ścianek wspinaczkowych i wielu, wielu innych miejsc.

Co oprócz sportu proponują pracodawcy, by wspierać zdrowie pracowników?

Oferty pracy niekiedy zawierają również informacje o pakiecie medycznym dostępnym dla pracowników, na danym stanowisku. To bardzo popularna forma dbania o zdrowie. Pakiety obejmują zazwyczaj szereg badań diagnostycznych, podstawową opiekę medyczną, niekiedy nawet drobne zabiegi i możliwość prowadzenia ciąży przez profesjonalne położne. Istnieją też różnego rodzaju dotacje na sprzęt medyczny i ułatwiający pracę, taki jak: okulary, ortopedyczny fotel, ekran ochronny na monitor, czy wyprofilowana klawiatura.

Pomysłów na utrzymanie zdrowia swoich pracowników, pracodawcy mają mnóstwo. Na szczęście w tych czasach istnieje mnóstwo sposobności, by zachęcić ludzi do różnego rodzaju aktywności fizycznych. Regularne uprawianie sportu i stała kontrola lekarza, może uchronić wiele osób, przed groźnymi chorobami cywilizacyjnymi. Pracodawcy, wiedząc o tym, promują zdrowy styl życia.

Polecamy:
Czym są Akty Przywództwa?