Profesjonalne studio graficzne w Gdańsku

Jak znaleźć dobrego grafika, który wykona zapadające w pamięć logo, elegancką wizytówkę albo przyciągający wzrok plakat? Cóż, w tej branży wykonawców nie brakuje, ale niestety nie każdy świadczy profesjonalne i kompleksowe usługi graficzne. Czy w dużym mieście, takim jak Gdańsk, łatwiej znaleźć specjalistę w tym fachu?

Tanio nie zawsze znaczy dobrze

Panuje powszechne przekonanie, że każdy może zostać grafikiem – wystarczy odrobina zmysłu estetycznego i umiejętność obsługi programów graficznych. Nic więc dziwnego, że na portalach ze zleceniami pracy zdalnej można bez problemu znaleźć początkujących grafików, którzy oferują usługi graficzne za pół darmo czy nawet za wpis do portfolio. Niektórzy rzeczywiście mają talent – potrafią zaprojektować ładne i czytelne logo, przygotować publikacje do druku, a nawet stworzyć prostą animację. Jednak równie dobrze można trafić na kogoś, kto nie dochowuje terminów lub nagle urywa kontakt, robi podstawowe błędy techniczne, a także zbyt mocno inspiruje się innymi projektami.

Profesjonalne usługi graficzne – gwarancja jakości

Pozostaje jednak pytanie, czy można powierzać wizerunek swojej firmy początkującemu grafikowi, który działa z przypadku i zwykle po godzinach pracy (lub nauki)? Profesjonalne studio graficzne w Gdańsku, Warszawie, Katowicach czy równie dużym mieście zapewniają zupełnie inną jakość usług. Przede wszystkim zwykle w takich studiach pracują osoby, które ukończyły studia kierunkowe, a także uzupełniały swoją wiedzę poprzez udział w praktykach, stażach, kursach i szkoleniach. Często są to osoby, które „zjadły zęby” na grafice, projektując dla prasy, wydawnictw, agencji reklamowych czy drukarni. Poza tym studio codziennie pracuje na swoją markę, dlatego nie może sobie pozwolić na przekroczenie terminu, projekt niedostosowany do wymogów druku i stron www czy skopiowanie pracy innego grafika.

Lokalizacja nie ma znaczenia, ale…

W przypadku usług graficznych nie ma większego znaczenia, czy studio znajduje się w podkarpackiej wsi, w samym centrum Śląska, czy na wybrzeżu. Grafik może nawet mieszkać na greckiej wyspie czy w egzotycznej Tajlandii i stamtąd świadczyć swoje usługi dla polskich klientów. Dzięki licznym aplikacjom, które usprawniają pracę zdalną, w wielu branżach granice przestały mieć znaczenie. Ale czy na pewno?

Studio graficzne w Gdańsku może oferować swoje usługi zarówno klientom z całej Polski (a także za granicą), jak i na rynku lokalnym. Zlecenie można omówić przez telefon lub za pomocą komunikatora internetowego, zaś projekt można przesłać mailem. Jednak zdarza się, że studio oprócz samego projektu oferuje również wydrukowanie i dostarczenie produktu (np. ulotek, wizytówek, plakatu, baneru) pod wskazany adres. Dlatego osoby z Gdańska, które chciałyby zamówić kompleksową usługę i jak najszybciej otrzymać gotowy produkt, powinny skontaktować się ze studiem graficznym w swoim mieście – na przykład takim jak Grafton.

Studio graficzne w Gdańsku – które wybrać?

W przypadku usług graficznych dla firm bardzo ważny jest zakres działania danego studia. Jeśli grafik wykonuje głównie loga, wizytówki i ulotki, wówczas do zaprojektowania strony www czy grafiki na potrzeby social mediów trzeba będzie poszukać kogoś innego. I odwrotnie: grafik specjalizujący się w projektach cyfrowych, może nie mieć czasu ani ochoty na zaprojektowanie tradycyjnej ulotki. Dlatego też przedsiębiorca powinien szukać wszechstronnego studia. Takiego, które na początku działalności wykona logo, wizytówkę i ulotki, a w miarę rozwoju firmy zaprojektuje stronę www oraz zadba o atrakcyjność firmowych social mediów.

Jak znaleźć studio graficzne w Gdańsku, z którym firma może związać się na dłuższy czas? Warto wziąć pod uwagę wspomniane wyżej studio Grafton. Można tu zamówić zarówno projekty przeznaczone do druku (m.in. logo, wizytówki, teczki, papier firmowy, ulotki, banery, plakaty, kalendarze, okładki opakowania), jak i projekty cyfrowe (strony www i grafiki na social media).

Ze studiem można skontaktować się na kilka sposobów: