Projektowanie kuchni – jak dodać swojemu biznesowi skrzydeł?

kitchen-makeovers

Specjalizowanie się w projektowaniu kuchni może być skutecznym sposobem na odróżnienie własnej firmy od propozycji innych projektantów wnętrz. Ale zawężanie firmy do tej niszy może również zwiększyć stawiane sobie wyzwanie, zwłaszcza jeśli nie mieszkasz w dużym mieście. Gdy klienci zaczną ci się wyczerpywać lub gdy dojdziesz do punktu, w którym masz mnóstwo klientów i nie masz wystarczająco dużo czasu, aby obsłużyć ich wszystkich, musisz być kreatywny, aby pomóc swojej firmie się rozwinąć.

Dodaj usługi

Im więcej oferowanych usług, tym więcej potencjalnych klientów można przekonwertować na rzeczywistych klientów, a tym bardziej zwiększyć swoją firmę. Wykorzystaj całą swoją wiedzę i talenty jako specjalista ds. projektowania kuchni, aby zobaczyć, które usługi możesz dodać. Jeśli na przykład nie oferujesz obecnie dekoracji wnętrz dla klientów, którzy nie potrzebują remontu i chcą, aby ich kuchnie miały nowy wygląd, dodaj tę usługę do swoich ofert. Inną potencjalną drogą wzrostu są wirtualne konsultacje, w ramach których tworzone są niestandardowe projekty dla klientów z innych części kraju, którzy wysyłają pocztą elektroniczną zdjęcia swoich kuchni i wysyłają Ci specyfikacje techniczne, a ty podpowiadasz im czy mogą wprowadzić do kuchni wyspę albo jakie zlewozmywaki mogą pasować do takiego układu. Kolejną usługą, którą można rozważyć, jest dodanie do oferty opcji “zielonej kuchni”, która polega na tym, że klienci pomagają kucharzom działać w bardziej przyjaznym dla środowiska – środowisku i bardziej efektywnym energetycznie.

Zwiększ swój personel

Jedną z rzeczy, która mogłaby uniemożliwić rozwój firmy jest brak personelu, a nie brak klientów. Zastanów się, czy możesz zabrać więcej klientów i zwiększyć swoją firmę, jeśli będziesz miał więcej osób do pracy. Jeśli tak jest, zatrudnij innego projektanta. Zanim to zrobisz, upewnij się, że jego portfolio odzwierciedla prace projektowe kuchni jakie chcesz u siebie oferować lub poproś go, aby wymyślił jakiś udany plan w celu pokazania swoich umiejętności. Jeśli pracujesz sam i nie jesteś jeszcze gotowy, aby zostać pracodawcą, możesz zlecić dodatkowe prace innym niezależnym projektantom, aby obniżyć opłaty. Utrzymanie własnego zespołu instalatorów i elektryków może również generować dodatkowe przychody i pozwolić Ci podjąć wiele różnych projektów.

Poszerz swój rynek

Typowy klient docelowy dla firmy projektującej kuchnię to ktoś, kto jest właścicielem swojego domu i ma mnóstwo dochodów do dyspozycji, aby zrewidować swoją kuchnię. Decyzja o przeprojektowaniu kuchni jest mniej konieczna niż wybór. Podczas gdy Twoja firma projektująca kuchnię zdecydowanie kontynuuje działania w tym typie klienta, powinieneś także skontaktować się z innymi klientami, aby rozwinąć działalność. Próbuj współpracować z klientami, którzy mają mniej dochodów do dyspozycji, bądź bardziej twórczy dzięki oferowanym usługom. Na przykład pomyśl czy nie byłoby ciekawym pomysłem oferowanie konsultacji i planów projektowych, które klienci mogą realizować samodzielnie lub z własnymi kontrahentami, zamiast pełnoprawnych usług, w których trzeba projektować, kontraktować, zarządzać i wykonywać prace przy użyciu własnej załogi.