Projektowanie wnętrz komercyjnych: jak znaleźć eksperta?

Niezależnie od tego, czy odnawiasz istniejącą powierzchnię handlową, czy chcesz wprowadzić się do nowej nieruchomości, pomoc profesjonalnego projektanta wnętrz może być nieoceniona. Rzeczywiście, jakość pomocy może w znacznym stopniu przyczynić się do ustalenia tego, jak udany jest projekt, dlatego ważne jest, aby proces wyboru eksperta również był właściwy.

cafe-768771_960_720

Poniżej przedstawiamy kilka kluczowych kroków, które pomogą Ci wybrać odpowiedniego projektanta wnętrz komercyjnych dla Twojego projektu.

Sprawdzenie komercyjnych firm projektowych

Pierwszym krokiem jest przeprowadzenie podstawowych badań na temat firm zajmujących się projektowaniem wnętrz w Twojej okolicy, ze szczególnym uwzględnieniem osób specjalizujących się w projektach komercyjnych, a nie w projektach mieszkaniowych. Sprawdź ich stronę internetową, przeszukuj internet i przeglądaj witryny mediów społecznościowych, aby uzyskać opinie od klientów, którzy korzystali z ich usług.

Obszary specjalizacji i ich ogólne osiągnięcia to dwie ważne kwestie. Jeśli szukasz na przykład specjalistów od remontu biura, warto zwrócić się do specjalistycznego biura projektowego, z historią udanych projektów w tym zakresie. Wiarygodne, rzetelne firmy zazwyczaj oferują szczegółowe informacje na temat wcześniejszych prac na swojej stronie internetowej, a idealnym tego przykładem jest https://visoodesign.pl

Zrób listę potencjalnych kandydatów, a następnie przejdź do następnego etapu procesu.

Sporządź krótki projekt lub prośbę o ofertę

Po utworzeniu krótkiej listy potencjalnych projektantów, musisz sporządzić brief projektowy, przedstawiający kompleksowy przegląd projektu, a następnie skontaktować się z firmami z twojej listy. Możesz również wysłać zapytanie ofertowe, które służy podobnemu celowi, ale pozwala ci określić format każdej odpowiedzi.

Bez względu na wybraną opcję, przy takim minimum, będziesz musiał zapewnić firmom projektowym:

  • Szczegółowy opis projektu
  • Cele i zadania
  • Zakres wymaganych usług
  • Budżet lub szacunek, ile zamierzasz wydać

Możesz również poprosić wszystkie zainteresowane strony o potwierdzenie ubezpieczenia od odpowiedzialności i innego pokrycia, a także listę referencji do sprawdzenia.

Omów swój projekt i podejmij decyzję

Po otrzymaniu niektórych odpowiedzi musisz podjąć decyzję Istnieje wiele czynników, na które należy zwrócić uwagę, w tym szacowane ceny, proponowane terminy i jakość referencji. Ostatecznie jednak najlepszym sposobem na podjęcie decyzji będzie omówienie twojego projektu z kilkoma najbardziej prawdopodobnymi kandydatami.

Wybrany projektant musi być profesjonalny, musi dobrze rozumieć Twoje wymagania i być w stanie skutecznie komunikować się, niezależnie od tego, czy to z Tobą będzie rozmawiać, czy z jakimikolwiek pod-działami pracującymi nad projektem. Porównaj standard komunikacji między firmami i zdecyduj, który z nich wzbudzi zaufanie i na kanwie tego zbuduje najlepsze relacje.

Kiedy już zdecydujesz się na projektanta wnętrz, upewnij się, że otrzymujesz pisemne umowy konsultingowe i podpisujesz umowę jasno określającą charakter i zakres projektu.