Projektowanie wnętrz – poznaj nowe trendy w tym zawodzie

the-new-workplace-830x467

Zaprojektowanie wnętrz własnego domu może przysporzyć wielu kłopotów tym bardziej, jeśli ktoś (właściciel) wcale nie wie, czego chce. Jeśli taki właściciel zna własne preferencje, wtedy sam wystrój może mu przynieść jedynie satysfakcję. Ale nie zawsze tak jest. Najważniejszy jest pomysł. Często wystarczy wskazać właścicielowi domu, czy mieszkania odpowiedni kierunek, aby już dalej sam sobie poradził. I często właśnie tym zajmują się projektanci wnętrz.

Przygotowują wstępny projekt, a klient sam potem ustala co by chciał, a czego nie. Jednak zdarza się i tak, że w/w projektanci wnętrz z wielkich aglomeracji, takich jak np. Warszawa, przygotowują projekt na podstawie oględzin samego mieszkania, czy domu. Zazwyczaj klienci – to wzrokowcy i póki nie zobaczą, póty nie zaakceptują pracy projektanta. W takiej sytuacji sam projekt nie wystarczy. Trzeba go jeszcze urzeczywistnić (wprowadzić w życie), a na to potrzebne są odpowiednie środki, które oczywiście „wykłada” sam klient.

Od pomysłu – do realizacji

pobrane (1)Warszawa jest jednym z miast, gdzie najbardziej jest widoczne wprowadzanie nowych trendów w projektowaniu wnętrz. Sami projektanci wnętrz z dużych miast, bardzo sobie cenią nowe pomysły, aranżacje oraz chętnie wprowadzają je w życie. Dlaczego Warszawa? Jakby nie było, to miasto jest stolicą Polski, więc siłą rzeczy to właśnie tutaj najczęściej przyjeżdża wielu przedstawicieli zawodu aranżacji wnętrz i właśnie to miasto jest jakby na „pierwszej linii frontu”, we wdrażaniu wszelakich nowości w różnych branżach.

Jest mało prawdopodobne (choć nie wykluczone), aby takie nowości były wprowadzane na polskich wsiach. Tam ludzie raczej samo dekorują swoje pomieszczenia i nie są tak bardzo skorzy do wprowadzania wciąż nowych dekoracji do swoich domów. Inaczej jest w dużych miastach. Aby znaleźć odpowiednią firmę zajmującą się takimi usługami, warto posiłkować się internetem i np. wpisać w przeglądarkę: projektanci wnętrz Warszawa, aby uzyskać odpowiednie wynikii poznać nowe trendy światowe w dekorowaniu wnętrz. A trzeba przyznać, że pomysłów światowym projektantom nie brakuje.

Od czego zacząć?

www.lazienkiabc.plAranżacja wnętrza może być bardzo przyjemną czynnością, jeśli oczywiście wiemy, czego chcemy. Jednak są pomieszczenia, które nie sprawiają takich problemów. Np. łazienka. Wiadomo, że powinny być w niej usytuowane sanitariaty. Jednak kolor ścian, czy płytek na ścianach, powinien być adekwatny do rodzaju pomieszczenia. Jeśli np. łazienka ma okno, można się pokusić o ciemniejszą (jedną) ścianę.

Jeśli natomiast tego okna nie ma, nie warto malować ją na ciemne barwy, ponieważ optycznie ją zmniejszymy. Z kuchnią może być ten sam problem. Należy jeszcze wziąć pod uwagę to, iż oba pomieszczenia są bardziej narażone na działanie wilgoci, niż np. salon z olbrzymim oknem. Dlatego używanie np. papierowej tapety w kuchni, czy łazience, to bardzo niedobry pomysł. Lepiej taką tapetę użyć do dekoracji ściany w salonie, niż w kuchni, czy łazience.