Prowadzisz biznes brukarski? Przetestuj nasze profesjonalne maszyny do pakowania kostki

kostka1

Pakowanie- ważny element produkcji

Niezależnie od tego, co jest przedmiotem naszej produkcji, ważnym jej elementem jest odpowiednie opakowanie. Pełni ono ważną rolę przy transporcie, chroniąc towar przed zniszczeniem w czasie transportu oraz zapewniając dostarczenie go w bezpieczny sposób w dowolne miejsce.

W niektórych dziedzinach sam proces pakowania wykorzystuje się również jako element dekoracyjny, dodatkowo uatrakcyjniając sprzedawany produkt. W jaki sposób spakować szczególnie wrażliwy na upadki produkt, jakim jest kostka brukowa, aby uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie transportu?

Pakowanie z wykorzystaniem maszyn

Produkując towar na masową skalę lub posiadając w asortymencie nietypowe gabarytowo przedmioty, warto do ich pakowania wykorzystać odpowiednie maszyny, stworzone specjalnie do tego celu. Na rynku znaleźć można szeroki wachlarz takich właśnie maszyn, a szczególnym zainteresowaniem cieszą się te wyposażone w systemy modułowe. Dzięki nim usprawniana jest praca z taką maszyną, jej zastosowanie jest również dużo szersze niż w przypadku tradycyjnych maszyn. Mówiąc o zabezpieczaniu kostki brukowej, można wybrać spośród sporej liczby maszyn większego gabarytu, służącego do dokładnego, profesjonalnego owijania całej palety.

Maszyny podzielone są kategoriami, na te owijające pionowo oraz poziomo.

Te pierwsze charakteryzują się elementem, który owija paletę naokoło, dzięki obrotowej podstawie lub ramieniu wirującemu. Ta opcja pozwala na precyzyjne zabezpieczenie każdego boku oraz krawędzi palety, co zapobiegnie jej rozsypaniu bądź uszkodzeniu samego elementu. Owijarki poziome dostępne na rynku mają podobne zastosowanie, z tym, że różni się nieco samym sposobem owijania folią.

Każda z maszyn dostępnych na rynku posiada nowoczesne systemy, które nie tylko dokładnie owijają folię, ale także wykonują dodatkowe czynności, takie jak odcinanie folii czy stabilizacja ładunku. Mówiąc o przesyłkach takich jak kostka brukowa, nie należy zapomnieć także o dodatkowych elementach zabezpieczenia. Oprócz samego foliowania można swobodnie skorzystać z opcji, jaką jest kapturowanie.

Ochrona

Zewnętrzna ochrona, która rzeczywiście przypomina kaptur zabezpiecza produkt u nasady, sprawiając, że zabezpieczona jest dodatkowo cała konstrukcja palety. Układając większą ilość kostki na palecie, nie można pominąć takiego elementu pakowania, jakim jest zabezpieczenie poszczególnych warstw. W tym zakresie również można skorzystać z pomocy profesjonalnych maszyn. Dzieli się je generalnie ze względu na rodzaj zabezpieczania warstw, czyli przekładanie siatką lub geowłókniną, przykrywanie warstwy wierzchniej czy posypywanie.

Mówiąc o ochronie kostki brukowej doskonale się sprawdzą dwie pierwsze opcje, czyli przekładanie i ewentualnie zabezpieczenie wierzchniej warstwy, co przypomina również proces kapturowania. Zwykły proces, mający na celu przełożenie poszczególnych warstw innym materiałem wbrew pozorom jest bardzo przydatny w utrzymaniu odpowiedniej pozycji kostki na palecie, co zapobiegnie rozsypaniu w trakcie transportu.

Profesjonalne maszyny do pakowania kostki znajdziesz na stronie http://tezaurus.info/