Prowadzisz własną firmę? Czy warto zainstalować w niej panele fotowoltaiczne?

apsinstall_3c11fefe-67db-4d92-9287-927ac4ea0a63_large

Prowadzenie własnej firmy wiąże się nie tylko z zyskami, ale również z kosztami. Bez względu na to, czy jest to budynek biurowy, czy hala produkcyjna, duże nakłady potrzebne są na comiesięczne rachunki za energię elektryczną. Warto więc poszukać oszczędności, które pozwolą na finansowy oddech.

Dobrym sposobem na zaoszczędzenie na energii elektrycznej nie jest wcale zmniejszenie jej zużycia, a zainwestowanie w instalacje, które produkują darmową energię. Jak to możliwe? Wystarczy na dachu czy na posesji zamocować panele fotowoltaiczne, które produkują energię elektryczną ze słońca. Każdy panel składa się z wielu ogniw fotowoltaicznych, które przechwytują fotony padające ze słońca i przeobrażają je w prąd. Taki prąd można wykorzystać od razu na bieżąco do działalności firmowej. Im większa instalacja, tym większy poziom oszczędności, jaki można uzyskać.

Odpowiednio dobrana sprawność i wielkość

Panele fotowoltaiczne dla firm to rozwiązanie, z którego może skorzystać zarówno niewielka firma, jak i potężne przedsiębiorstwo (więcej na stronie http://sunergo.pl/fotowoltaika-dla-firm/). Choć inwestycja w odnawialne źródła energii wiąże się na początku ze sporym wydatkiem, w dłuższej perspektywie czasu z pewnością będzie opłacalna. Sprawne panele fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy są w stanie całkowicie zaspokoić potrzeby energetyczne mniejszej czy większej firmy. Oczywiście, pod warunkiem, że będą odpowiednio dobrane i zainstalowane. Panele można zainstalować zarówno na dachu, jak i na posesji.

fotowoltaika pomorskiePowinny być one skierowane pod odpowiednim kątem, a także być skierowane na południe. Jeśli znajdą się one na dachu, należy umieścić je na tej płaszczyźnie, która jest najbardziej skierowana na południe. Wtedy bowiem najwięcej słońca pada na ogniwa fotowoltaiczne. Aby instalacja sprawnie działała, należy również zadbać o to, by nie była niczym przysłonięta. W przypadku instalacji na dachu problemem mogą być na przykład wysokie drzewa, których korony zasłaniają większą część dachu. Jeśli natomiast panele umieszczone są na gruncie, trzeba je ustawić w takim miejscu, aby nie zasłaniał ich żaden większy budynek.

Warto zaufać specjalistom

Jeśli decydujemy się na montaż paneli fotowoltaicznych, warto to zadanie zlecić profesjonalnej i doświadczonej firmie, która pomoże w wyborze, sprawnie zamontuje instalację, a w razie jakichkolwiek problemów z jej funkcjonowaniem zadba o wszelkie prace serwisowe. Decydując się na montaż paneli fotowoltaicznych można mieć pewność, że rachunki za energię elektryczną przestaną spędzać sen z powiek. Przy odpowiednio dużych instalacjach można na nich dodatkowo zarabiać. Jeśli firma nie wykorzysta całej wyprodukowanej przez instalację energii, może ją sprzedać do sieci i mieć z tego dodatkowy zysk. Dzięki temu inwestycja w instalację fotowoltaiczną zwróci się o wiele szybciej.