Przegląd popularnych kont firmowych

Najlepsze konto firmowe

Tzw. porównywarki internetowe są bardzo przydatne w celu dokonania jak najtańszego zakupu danego przedmiotu lub wyboru najkorzystniejszego konta bankowego na zasadzie porównania tych dostępnych na rynku.

Nie założono jeszcze banku idealnego, w związku z tym te same banki, które są wyróżniane za najkorzystniejsze konta osobiste, prawdopodobnie znajdą się niżej w zestawieniu najlepszych rachunków firmowych. Dla przykładu ING Bank, który triumfował w poprzednim rankingu, w tym uplasował się na czwartym miejscu ze swoim Kontem Direct dla firm.

Które konta firmowe zostały najbardziej docenione?

Na podium dostały się przede wszystkim te instytucje, które w założeniu bardziej dostosowują swoją ofertę do klientów biznesowych. Konto Firma to ja (tutaj możesz sprawdzić to konto firmowe) podlegające Idea Bankowi oraz dbNET Biznes Deutsche Banku to pierwsze dwa miejsca w rankingu. Docenione zostały bezpłatność najważniejszych usług, profesjonalizm i łatwe korzystanie z systemu transakcyjnego oraz dodatkowe opcje, jak np. premie czy kody rabatowe w zamian za regularne używanie konta i prowadzenie rachunku. Tuż za nimi znalazł się BIZ Bank, czyli działalność skierowana typowo do przedsiębiorców. Jej ogromnym atutem jest oprocentowanie rachunku wynoszące 4 % dla kwot w przedziale 5000–10000 złotych, lecz możliwość bezpłatnego prowadzenia konta wymaga tutaj spełnienia pewnych warunków. W przeciwnym razie miesięczny koszt wyniesie aż 20 złotych. Należy zaznaczyć, że wszystkie banki znajdujące się na szczycie rankingu oferują darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski, a dodatkowo w Deutsche Bank i BIZ Bank tę samą opcję rozszerzono również na terytoria zagraniczne. Ponadto umożliwiają one uniknięcia płacenia za korzystanie z karty, lecz wymaga to dokonania transakcji na określonych warunkach. Ciekawie prezentuje się również oferta Banku SMART, która umożliwia prowadzenie konta praktycznie bez żadnych opłat, a nawet oprocentowanie rachunku, lecz klienci preferujący tradycyjne wizyty w oddziale instytucji mogą czuć się zawiedzeni, ponieważ jest to bank działający wyłącznie w sposób mobilny.

Na co należy zwrócić uwagę przy porównywaniu ofert?

Ciekawostką dla zainteresowanych założeniem i wyborem właściwego konta firmowego jest fakt, iż porównywarki mogą inaczej klasyfikować i przyznawać miejsca przedstawianym bankom. Wynika to z faktu, iż część zestawień opiera się na analizach miesięcznych, a pozostałe na badaniach tygodniowych lub nawet dziennych.

Dla przykładu opisywane SMART Konto Biznes, które w poprzednim rankingu nie znalazło się nawet na podium, w innym zestawieniu zajmuje pierwsze miejsce. Z kolei dbNET Biznes, czyli oferta wskazana jako druga najlepsza, na innej stronie nawet nie dostała się do pierwszej dziesiątki. Podobne pozycje utrzymują m.in. mBank, BIZ Bank czy ING Bank Śląski.

Poza zestawianiem samych kont na jednej stronie internetowej, dobrym rozwiązaniem jest porównywanie wszystkich dostępnych rankingów. Jeśli zauważymy, że ten sam bank plasuje się wysoko w większości list, możemy być pewni, że będzie to jeden z najlepszych wyborów.

Co my możemy zrobić w wielości dostępnych ofert?

Jak można zauważyć, banki przystąpiły do ofensywy i walki o pozyskanie bądź utrzymanie klientów biznesowych. Atrakcyjność ich ofert już nie odbiega od funkcjonalności wprowadzanych do kont osobistych, co było widoczne jeszcze kilka lat temu. Warto otworzyć się na nowoczesne rozwiązania, takie jak mobilność usług czy internetowe prowadzenie rachunku, ponieważ pozwolą nam one na zaoszczędzenie czasu i często niemałych pieniędzy. Opłacalne jest również śledzenie nowych ofert i podążanie za trendami bankowymi. Wszelkiego rodzaju rankingi i zestawienia są aktualizowane co miesiąc i dostępne w sieci. Zastosowanie się do tych porad pomoże przedsiębiorcom w dokonaniu właściwego wyboru oraz nawiązania współpracy z bankiem, który zaoferuje najbardziej preferencyjne i korzystne warunki.