Przełomowe odkrycia dotyczące BPC-157

BPC-157 to substancja chemiczna do badań peptydów, która jest bardzo popularna w społeczności budowania mięśni i kulturystyki. Należy pamiętać, że ten produkt nie jest SARM (modulatorem wybranego receptora androgenowego). W przeszłości dokonano wielu przełomowych odkryć dotyczących prawie każdej dziedziny życia, w tym medycyny.

Wraz z postępem wielu urządzeń medycznych i leków pojawiły się wzmożone badania nad rolą suplementów diety i witamin. Jest też specjalne pole poświęcone specjalnym boosterom, które biorą czynny udział w leczeniu Twojego organizmu. Na przykład, jeśli Twój organizm doznał kontuzji i chcesz szybciej się regenerować, ten płyn zwiększy efektywność Twojego organizmu w procesie gojenia. Jedną z wielu znanych substancji leczniczych jest BPC (Body Protective Compound)-157.

BPC-157 to pentadekapeptyd, który jest kompozycją 15 aminokwasów występujących w ludzkim soku żołądkowym. Odkryto, że BPC-157 odgrywa znaczącą rolę, jeśli chodzi o gojenie różnych ran ciała, ale przede wszystkim wykazuje zauważalne wyniki w gojeniu ścięgien. Jest to wzmacniacz białka, który początkowo został stworzony, aby pomóc w chorobach zapalnych jelit, a także wrzodach żołądka. Jednak dzięki konsekwentnym badaniom ustalono, że właściwości lecznicze BPC-157 nie są ograniczone i mogą one również pomóc w resekcji jelit, oprócz ponownego mocowania mięśni do ścięgien.

Co to robi?

BPC-157 nie znajduje się w organizmie, a jest zrobiony ze związków syntetycznych. Po przetestowaniu na szczurach został również przetestowany w laboratorium, aby upewnić się, że nie ma negatywnego wpływu na organizm. Ten lek ma właściwości odmładzające organizm ludzki i wykazał ogólną poprawę narządów. Wykazał również znaczną poprawę w gojeniu więzadeł. Poza tym jest szerzej stosowany do gojenia kości i ścięgien w celu zwiększenia aktywności mięśni. Jeśli chodzi o naderwanie mięśni, BPC-157 wykazał szybkie efekty w zakresie regeneracji.

Istnieje również wiele prewencyjnych skutków stosowania BPC-157. Wykazał zmniejszenie działań przeciwnych innych leków, w tym ibuprofenu. Te leki mogą uszkadzać wyściółkę jelit, czemu można zapobiec za pomocą BC-157. Inną ważną rolą, jaką ten nowoczesny suplement spełnia, jest leczenie zapalenia przyzębia, czyli zapalenia dziąseł. Krótko mówiąc, pozytywne efekty BPC-157 nie ograniczają się do jednej części lub organu ciała i mogą stale pomagać w przywracaniu zdrowia. Ma właściwości lecznicze, które wpływają na cały organizm.

BPC-157 w suplementach

BPC-157 to żadna nowość, jednak fakt, iż jest to syntetyk powstrzymywał jeszcze od jego szerokiego stosowania. Jednak zaczyna pojawiać się w świecie suplementów. Chociaż nie jest stosowany samodzielnie jako suplement, jest stosowany jako składnik kilku suplementów diety wspomagających stawy. Jest to korzystne nie tylko w zakresie odbudowy kości i mięśni, ale także w profilaktyce różnych chorób pokrewnych.

Na koniec warto podkreślić, iż BPC-157 znany jest z tego, iż potrafi kojąco wpłynąć na zmniejszenie bólu głównie związanego ze stawami, co jest bardzo obiecującą właściwością – zwłaszcza względem osób starszych. Pomoże w kontrolowaniu bólu spowodowanego przez starzejące się ciało.