Przeróbki podczas remontu w biurze – z czym uporasz się najszybciej?

Prace remontowe w biurze dosyć mocno komplikują wykonywanie codziennych obowiązków zawodowych i normalne funkcjonowanie firmy. Dlatego też warto zadbać o to, by przebiegały szybko, sprawnie i bez zbędnych opóźnień. Dzięki temu firma zyska nowe oblicze, a jednocześnie nie trzeba będzie jej nigdzie na jakiś czas przenosić ani tym bardziej zamykać. Jak szybko zorganizować prace remontowe?

Na samym wstępie musimy mieć dobry plan, którego potem trzeba się ściśle trzymać. Dobrze zaplanowane prace znacznie skracają czas trwania całego remontu, przyczyniają się również do oszczędności na materiałach oraz na pracy ekipy fachowców. Zaplanujmy więc, co konkretnie chcemy wykonać – czy ma to być jedynie odświeżenie wnętrza, czy może interesuje nas generalny remont. W czasie planowania poszczególnych prac warto dokładnie rozpisać sobie ich kosztorys. Dzięki temu będziemy dokładnie wiedzieć, ile cały remont będzie kosztował i żaden wydatek nie będzie dla nas zaskoczeniem. Mając kosztorys możemy też na bieżąco ocenić, czy stać nas na kompleksowy remont, czy może pewne prace trzeba będzie przełożyć na kiedy indziej.

Wymiana drzwi i okien

Wymiana stolarki okiennej to dosyć powszechne działania podczas generalnego remontu biura. Bardzo często ma to związek z dociepleniem budynku lub poszukiwaniem sposobu na energooszczędność. Stare okna często wypuszczają sporo ciepła, a to oznacza, że rachunki za ogrzewanie w zimie mogą być sporym obciążeniem dla firmowego budżetu. Po wymianie okien na nowe może się okazać, że oszczędności będą całkiem spore. Dobrym krokiem w czasie remontu firmy jest również wymiana drzwi na nowe. To ważne szczególnie w starych budynkach, w których drzwi mogą pozostawiać wiele do życzenia. Nowe drzwi powinny łączyć w sobie wysoką estetykę z funkcjonalnością i wygodą użytkowania. Jeśli interesują nas solidne i sprawdzone modele, warto odwiedzić salon drzwi Katowice, który zapewnia wysoką jakość wszystkich produktów. Wybór jest na tyle duży, że każdy na pewno znajdzie coś dla siebie.

Remont realizowany partiami

Aby prace remontowe w biurze nie zakłócały funkcjonowania firmy, dobrze jest przeprowadzać je partiami, najlepiej pomieszczenie po pomieszczeniu lub piętro po piętrze. Dzięki temu wyłączymy z użytkowania tylko jedno wnętrze, podczas gdy inne będą nadal funkcjonowały. Warto jednak w miarę możliwości realizować prace remontowe po godzinach pracy firmy lub w dni wolne od pracy. Hałas urządzeń może być bowiem dosyć uciążliwy zarówno dla klientów, jak i dla zatrudnionych w biurze na co dzień pracowników. Poszczególne prace remontowe musimy zaplanować też w porządku logicznym – najpierw wymiana instalacji, potem malowanie ścian, a następnie prace wykończeniowe. Jeśli o tym nie pomyślimy, może się okazać, że świeżo pomalowane ściany trzeba będzie skuć. Bo inwestorowi przypomni się, że jeszcze zależy mu na wymianie instalacji elektrycznej. Im dokładniejsze planowanie, tym mniej wpadek na różnych etapach prac remontowych.