Przewodnik na temat przygotowania do matury

Plan nauki do matury nie powinien polegać na wkuwaniu w ostatniej chwili, atakach lękowych i rozpaczliwej modlitwie. Najlepszy czas na rozpoczęcie planu nauki jest właśnie teraz. Niezależnie od tego, czy jest to 5 tygodni przed, czy 5 miesięcy, tworzenie harmonogramu, który pomoże ci efektywniej zarządzać czasem, utrzymywać motywację, jest dostępny na każdym urządzeniu, na którym pracujesz najlepiej, gwarantuje najlepszy sukces na egzaminie.

laptop-3087585_960_720Tutaj już odrobiliśmy pracę domową i przygotowaliśmy przewodnik na temat przygotowania planu nauki dla studentów kończących liceum w tym roku.

Istnieje wiele aplikacji, szablonów badań, kalendarzy i stron internetowych, które twierdzą, że są dla Ciebie najlepszymi planistami badań. Ale zanim przejdziesz do pobierania lub rejestracji na tych platformach, istnieje kilka metod offline, które możesz wypróbować w pierwszej kolejności, zapoznaj się z nimi!

1. Elastyczny harmonogram

Plan nauki jest w zasadzie harmonogramem podziału czasu między przedmiotami. Stworzenie planu nauki, który będzie zbyt sztywny lub niemożliwy do trzymania się, spowoduje szybkie wykolejenie. Utwórz listę tematów, która będzie dla ciebie elastyczna i uwzględnia sytuacje awaryjne (takie jak zaspanie). Zacznij od ołówka i papieru i zrób szkic, który możesz później edytować.

2. Rozbij to

Zamiast myśleć o przedmiotach jako o niekończących się oceanach informacji, które musisz wcisnąć w swój mózg, zacznij od podzielenia podmiotów na fragmenty informacji, które później złożysz w większej całości. Inspiracji szukaj na stronie: sklep.terazmatura.pl .

3. Nie dla fast foodów!

Chociaż kuszące może być sięgnięcie po słodki napój bezalkoholowy lub tabliczkę czekolady, aby dała ci ten szybki zastrzyk energii, badania pokazują, że poleganie na fast foodach i omijanie normalnych posiłków tylko cię wyczerpuje, pozostawiając wyczerpanie i niezdolność do koncentracji. Przeczytaj więcej na temat zdrowego odżywiania podczas egzaminów i zastosuj się do wskazówek.

4. Znajdź odpowiedni pokój do nauki

Nie, nie możesz uczyć się przed telewizorem lub w ruchliwej kuchni. Znajdź spokojne miejsce, biuro domowe / sypialnię, bibliotekę szkolną itp. Z minimalnym dźwiękiem i rozproszeniem uwagi.

5. Ucz się w dwugodzinnych blokach

Jeśli spędzasz zbyt długo na temacie, stracisz koncentrację. Proste.

Przygotowanie harmonogramu nauki:

1. Podczas tworzenia harmonogramu pamiętaj o uwzględnianiu czasów przerw. Po intensywnym czasie nauki zwykle tracimy koncentrację. Robienie dziesięcio / piętnastominutowej przerwy co około godzinę pomoże ci wrócić na właściwe tory. Wypij coś lub zjedz przekąskę lub wybierz się na krótki spacer.
2. Trzymaj się godziny. Zaplanuj przedmioty o 9.00, 10.00, 11.00.

3. Kiedy jesteś najbardziej czujny? Jeśli jesteś rannym ptaszkiem, trudno będzie Ci się uczyć wieczorem. Jeśli wieczorem uczysz się lepiej, utwórz harmonogram, w którym będziesz mógł z tego skorzystać.

4. Zaplanuj też choć małe nagrody. Przygotowując harmonogram, pamiętaj, aby zapewnić sobie nagrody za naukę. Proste nagrody utrzymają motywację do nauki!