Przewozy osób – czy to intratny biznes? Rozmawiamy z właścicielem wypożyczalni samochodów Romanem Kudłakiem

cars

Redaktor
Czym bardziej zaawansowana cywilizacja, tym i ludzie są wygodniejsi. Dziś nikomu nie chce się chodzić na nogach, chyba, że jest do tego zmuszany, lub robi to z powodu nowomodnego trendu, jak np. wszelkiego rodzaju sporty związane z chodzeniem, czy bieganiem. Dlatego przewóz osób, to może być naprawdę intratny interes. Przedstawiam państwu właściciela wypożyczalni samochodów, pana Romana Kudłaka. Czy to prawda, panie Romanie?

Roman Kudłak
Pyta pan, czy jestem Romanem Kudłakiem, czy też przewóz osób to intratny interes?

Redaktor
Bardzo przepraszam, niewłaściwie skonstruowałem zdanie. Ale pan wie, o co chodzi, prawda?

Roman Kudłak
(śmiech) Oczywiście, że wiem, tak tylko się droczę. Ale tak, ma pan rację. Przewóz osób to bardzo intratny interes, niestety – jak każdy – może upaść, jeśli nieodpowiednio się nim zajmiemy.

Redaktor
To znaczy…?

Roman Kudłak
To znaczy, że jeśli już mamy jakiś biznes, to musimy go pilnować – jakby to powiedzieć – w dzień i w nocy, ponieważ konkurencja nie śpi i jest wielu takich, którzy będą chcieli odebrać nam rynek, a z nim klientów.

Redaktor
Aż tak…?

Roman Kudłak
Dlaczego się pan dziwi? Każdy biznes – jeśli go nie rozwijamy – w najlepszym przypadku np. za dziesięć lat pozostanie w tym samym miejscu, a to wcale nie jest dla niego takie dobre. Dziś innowacje zdobywają świat. Wprowadzając innowacje do biznesu, sprawiamy, że on się rozwija i tym samym jest bardzo konkurencyjny.

Redaktor
Jakiś przykład?

Roman Kudłak
Proszę bardzo. Mamy profesjonalną wypożyczalnię samochodów jak np. ta w Warszawie Car 4 Vip. Ale posiadamy na stanie auta, których nie wymieniamy przez długi czas, lub nie proponujemy klientom specjalnych promocji. Co się wtedy dzieje? Klienci przyzwyczają się, że nic nowego u nas nie ma, albo nie mają co liczyć na jakąkolwiek obniżkę i wędrują do konkurencji, np. do Car 4 Vip. Bo być może tam dostaną bardziej intratną propozycję. Nóż używany przez wiele lat może i będzie kroił, tylko jak?

Redaktor
Czy sugeruje pan, że auta muszą chodzić „jak brzytwa”?

Roman Kudłak
To przede wszystkim. Samochody muszą być jak najbardziej sprawne, jednak to przecież nie wszystko, ponieważ zarówno w praktyce, jak i w teorii tak się dzieje w każdej wypożyczalni. A przynajmniej powinno. Co szkodzi się wyróżnić?

Redaktor
Czyli..?

Roman Kudłak
Czyli…, oprócz sprawnej floty i jasnych warunków wynajmu, jest potrzeba wprowadzania innowacji do biznesu, choćby w postaci luksusowych limuzyn, czy sportowych aut dla vipów, z możliwością negocjacji ceny. Także w miarę częstych promocji, które zachęca klienta. Niech nam się nie wydaje, że jak ktoś jest bogaty, to nie zależy mu na cenie wynajmu. Często się zdarza, że jest wręcz odwrotnie. Poza tym nawet taki zwykły Kowalski, przychodząc do wypożyczalni samochodów, chętnie „zawiesi oko” na cudach techniki motoryzacyjnej. A wtedy jest większa możliwość zachęcenia go do skorzystania z naszych usług.

Redaktor
Bardzo dziękuję za rozmowę.

pl2

 

Źródło:
http://wypozyczalniasamochodowwwarszawie.pl
http://www.polskibiznes24.pl