Jak przygotować się do I Komunii Świętej dziecka?

Chrzest w Eucharystii jest uważany za jeden z siedmiu sakramentów katolicyzmu, podobnie jak w wielu innych wyznaniach chrześcijańskich. Jest często uznawany za Komunię Świętą i jest istotnym aspektem każdego niedzielnego nabożeństwa, które się odbywa.

Świadomość, że Twoje dziecko wkrótce doświadczy ciała, krwi, duszy i boskości Jezusa Chrystusa w Komunii Świętej to wspaniałe uczucie. Oznacza to, że twoje dziecko osiągnęło kolejny etap wprowadzania do wiary katolickiej.

Czym jest Pierwsza Komunia Święta?

Kiedy dziecko przyjmuje Sakrament po raz pierwszy, określa się to jako jego obrzęd Pierwszej Komunii Świętej. Sesje klasowe na temat znaczenia Eucharystii odbywają się przed każdym nabożeństwem, które zwykle odbywa się od września do maja.

Uważa się, że dzieci osiągnęły odpowiedni wiek w kościele katolickim i kilku innych wyznaniach chrześcijańskich w wieku siedmiu lat i pozostają uprawnione do wieku czternastu lat. Kiedy dzieci są już w drugiej klasie swojej szkoły, zazwyczaj przychodzą do pierwszej Komunii Świętej od rodziców.

 

Ze względu na wszystkie zadania, które należy wykonać, aby przygotować się na ten dzień, łatwo wpaść w trąbę powietrzną i zapomnieć o najistotniejszych rzeczach. W tym artykule postaramy się omówić wszystkie aspekty Pierwszej Komunii Świętej, o które trzeba zadbać.

 

1. Zapewnij dziecku edukację do komunii w domu

Zwykle w pierwszych grupach komunijnych jest dwudziestu lub więcej młodych. Będąc w klasie, Twoje dziecko może zostać zwrócone na boczny tor przez innych uczniów lub odkryć, że nauczyciel nie jest w stanie odpowiedzieć na wszystkie ich pytania. Uzupełniając edukację w domu, możesz pomóc dziecku w zrozumieniu znaczenia Komunii Świętej.

Wyjaśnij im, że tytuł „Eucharystia” odnosi się do naszego wyrażenia wdzięczności Bogu za dary, którymi nas obdarzył. Opisz relację z Ostatniej Wieczerzy i podkreśl, że uważa się, że chleb stał się ciałem Jezusa, a wino Jego krwią w Kościele katolickim, umożliwiając nam połączenie się z Jezusem.

2. Przygotuj sukienkę na pierwszą komunię

Jako rodzic, Twoim głównym obowiązkiem jest upewnienie się, że Twoje dziecko jest odpowiednio ubrane i posiada niezbędne akcesoria. Wiele z poniższych koncepcji będzie nauczanych na zajęciach; jednak jesteś odpowiedzialny za przestrzeganie kodeksu ubioru.

Niektóre kościoły mają specjalne kodeksy ubioru i powinieneś skonsultować się z pierwszym instruktorem Komunii Świętej swojego dziecka w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Biała suknia nadaje się na tę okazję i sięga poniżej kolan, głównie dla dziewczynek. Biała welon, nakrycie głowy lub korona z kwiatów są akcesoriami. Dla facetów odpowiedni jest jaśniejszy lub ciemny garnitur w połączeniu z białą koszulą. Kolory powinny być ciemne, brązowe lub granatowe, a krawat w odpowiednim jednolitym kolorze. W Holyart znajdziesz najbardziej odpowiednie sukienki komunijne wraz z akcesoriami.

3. Praktykuj pierwszą komunię

Po latach przyjmowania Komunii św. niezbędne gesty i reakcje stają się naturalne. Ale dla młodzieńca, który nigdy nie przeszedł przez tę procedurę, może to wydawać się przytłaczające. Może to sprawić, że pierwszy rytuał Komunii Świętej Twojego dziecka będzie stresujący, odwracając jego uwagę od prawdziwego znaczenia Komunii. Przygotowanie w domu to doskonałe podejście do zapoznania dziecka z techniką.

4. Nie przegap niedzielnej mszy

Twoje dziecko doświadcza wartości i piękna przyjęcia Sakramentu podczas pierwszych sesji komunijnych. Dzieciom może być trudno zrozumieć wagę tej Komunii, jeśli zdecydujesz się powstrzymać od niej co tydzień. Co tydzień idź na niedzielną Mszę św. i zaproś ich, aby towarzyszyli ci podczas przyjmowania Eucharystii.

5. Skorzystaj z odpowiedniej literatury

Chociaż twoje dziecko może nie w pełni zrozumieć Mszy, nie oznacza to, że nie może zaangażować się na swój własny, wyjątkowy sposób w to, co się dzieje. Opublikowano kilka wspaniałych książek o Mszach św. dla dzieci, które w interaktywny i przyjemny sposób edukują dzieci o prawdzie uczestnictwa Jezusa w Komunii. rozważ zakup dziecka do przeglądu przed jego specjalnym dniem.

Polecamy:
Co łączy białą listę podatników VAT z faktoringiem?