Jak przygotować poddasze do izolacji pianką PUR?

Pianka poliuretanowa to materiał coraz częściej używany do wykonywania izolacji poddaszy, podłóg na gruncie, ścian, fundamentów i sufitów. Może być kładziona na: płyty OSB, deskowanie, folie i membrany dachowe oraz blachę. Aby jednak w pełni zauważyć jej właściwości termoizolacyjne, należy odpowiednio przygotować daną przestrzeń do prac remontowych. Położenie pianki poliuretanowej warto zaplanować przed wykonaniem prac wykończeniowych. Okazuje się to szczególnie ważne, ponieważ do jej prawidłowej aplikacji niezbędna jest odpowiednia wilgotność drewna i temperatura. Warto też zaangażować specjalistyczną firmę wykonującą ocieplenia pianką PUR.

Co warto zrobić przed nałożeniem pianki PUR?

Przed rozpoczęciem ocieplenia poddasza należy odpowiednio przygotować je do tego rodzaju prac. Warto zatem odpowiednio zabezpieczyć folią okna, drzwi i inne miejsca wrażliwe na zabrudzenia. Niektóre firmy oferują to w cenie ocieplania pianką, jednak należy zawsze to sprawdzić, by nie narazić się na nieporozumienia i zbędne koszty. Jeżeli na piankę PUR mają być położone płyty kartonowo-gipsowe, konieczne jest wcześniejsze zainstalowanie uchwytów niezbędnych do ich przymocowania. To samo dotyczy innych elementów tj.: wentylacje, kable, przewody, kominki, etc.

Kiedy zaplanować natrysk pianką PUR?

Ocieplenie pianką PUR powinno być zaplanowane przed samym etapem wykończenia remontowanych lub budowanych wnętrz. Oznacza to, że wykonane muszą być elementy tj. posadzki, tynki, etc. Zapewni to odpowiednią wilgoć i temperaturę w pomieszczeniach. Może zdarzyć się jednak sytuacja, w której z różnych przyczyn inwestorowi zależy na przyśpieszeniu prac budowlanych. Wówczas konieczne staje się osuszanie budynku zapewniające całej konstrukcji prawidłową wilgotność. Łączy się ono jednak z dodatkowymi kosztami.

Podsumowanie

Aby poddasze było odpowiednio przygotowane do izolacji pianką PUR, konieczne jest odpowiednie zaplanowanie prac remontowych, wykonanie niezbędnych elementów i zabezpieczenie powierzchni przed zabrudzeniem. Warto też zdecydować się na firmę wykonującą kompleksowe prace budowlane – np. tynki Wrocław. Dzięki temu zbędne będzie czasochłonne poszukiwanie innych wykonawców. Warto jednak zapoznać się z wcześniejszymi realizacjami wybranej firmy, co pozwoli uniknąć przyszłych problemów i kosztownych poprawek.