Jak przygotować się do pracy za granicą?

Pierwszy wyjazd za granicę do pracy zawsze wiąże się z niepewnością i rodzi mnóstwo pytań. Najczęstszym powodem takiej decyzji są kwestie finansowe. Nie da się ukryć, że w innych państwach wynagrodzenia są znacznie wyższe niż w Polsce, a dzięki niskiemu bezrobociu, zatrudnienie znajdziesz bez problemu, szczególnie jeśli masz fach w ręku. 

Gdzie najlepiej wyjechać do pracy?

Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto najpierw dokładnie przeanalizować plusy i minusy wyjazdu. Nie da się ukryć,  że jest to czas samotności, ponieważ na pewien okres zostawiasz swoich bliskich i znajomych, jednak życie w innym kraju pozwala na rozwój. W naturalny sposób uczysz się języka obcego, szkolisz nowe umiejętności i poznajesz zupełnie inną kulturę i ludzi, a przy tym świetnie zarabiasz. Dodatkowo praca za granicą jest często ciekawsza, szczególnie dla osób, które poszukują nowych wyzwań.

Zdecydowałeś się na wyjazd do pracy za granicę, ale nie wiesz, który kraj wybrać? Zwróć uwagę na panujące w danym miejscu zwyczaje i tradycje, bliskość, pogodę, zastanów się czy odpowiada Ci krajobraz, a przede wszystkim, jakie możliwości oferuje rynek pracy. Polacy najczęściej wyjeżdżają do Niemiec, Wielkiej Brytanii oraz Holandii. W Niemczech jest bardzo niskie bezrobocie, a tamtejsi przedsiębiorcy chętnie zatrudniają polskich fachowców z branży budowlanej.

Bezpieczna praca za granicą – jak się przygotować?

Aby wyjazd był bezpieczny, przede wszystkim sprawdź, jak rozwija się przemysł, rolnictwo oraz inne interesujące Cię segmenty zatrudnienia w miejscu, do którego chcesz się udać. Poszukując pracy, dokładnie weryfikuj pojawiające się oferty, jeśli coś wydaje się podejrzane, najlepiej od razu zrezygnuj z aplikowania na to ogłoszenie. Możesz też skorzystać z profesjonalnego wsparcia agencji pracy lub firmy specjalizującej się w zleceniach zagranicznych, takiej jak InServ. Dzięki współpracy zyskujesz wsparcie wykwalifikowanego koordynatora, pomoc w załatwieniu wszystkich formalności i nieustanne wsparcie w przypadku jakichkolwiek problemów. 

Choć wyjazd za granicę najczęściej wynika z niezadowalających dochodów, to bardzo ważne jest, aby mieć przygotowany pewien kapitał na start. Pierwsze wydatki to między innymi dojazdy do pracy, żywność, lekarstwa, komunikacja miejska czy zakwaterowanie. Można też rozejrzeć się i zobaczyć, jak wygląda rynek mieszkaniowy w miejscu docelowym. 

Jeśli chcesz ułatwić sobie zadanie, a planujesz pracę w branży budowlanej, sprawdź oferty pracy za granicą od InServ. To firma, która każdemu pracownikowi zapewnia zakwaterowanie w pobliżu miejsca pracy, wypłaca premie i zaliczki, a także zwraca koszty przejazdu. Takie udogodnienia znacząco ułatwiają zaaklimatyzowanie się w nowym miejscu.

Jak znaleźć pracę za granicą?

Aby znaleźć bezpieczne zatrudnienie, na początek warto porozmawiać z osobami, które pracują lub pracowały za granicą, po to, by zasięgnąć cennych porad i uniknąć oszustwa. Najczęstszym miejscem poszukiwania pracy jest internet, a dokładnie portale z ogłoszeniami lub media społecznościowe, nie zawsze są to jednak sprawdzone oferty. Agencja pracy zawsze dokładnie weryfikuje przedsiębiorstwa, z którymi podpisuje umowy, dlatego taki wyjazd jest bezpieczniejszy. Jeśli interesuje Cię branża budowlana, to wybierz firmę, która doskonale odczyta Twoje potrzeby. InServ od lat funkcjonuje na rynku Niemieckim, bazuje na sprawdzonych i zaufanych kontraktach, co przekłada się na zadowolenie pracowników. Spełniasz wszystkie warunki? Twoje zarobki będą wyższe!

Jeśli decydujesz się na pracę za granicą, przygotuj się odpowiednio do wyjazdu, aby uniknąć niepotrzebnych rozczarowań lub ewentualnego niebezpieczeństwa. Skorzystaj z pomocy osób i firm z doświadczeniem, które zorganizują Twój wyjazd od A do Z.