Pyrzowice: nad czym się zastanowić, gdy interesuje Cię wypożyczalnia samochodów w tym miejscu?

Wynajem samochodu na wakacje u rodziny w Katowicach ma sens. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze wydawane na przejazdy taksówką i uniemożliwia korzystanie z harmonogramu (lub nieprzewidywalnego harmonogramu) transportu publicznego. Jednak cały proces związany z wynajmem samochodu może być zniechęcający zarówno dla początkujących, jak i weteranów….

kopalnia trans

Oto podamy Ci kilka cennych rzeczy, które warto wiedzieć o wynajmie samochodu ze szczególnym naciskiem na wypożyczalnie w Pyrzowicach. Wejdź na stronę Transportico jeśli chcesz dowiedzieć się jeszcze więcej.

1. Użyj karty kredytowej przy odbiorze samochodu

Wynajęcie samochodu na lotnisku w Pyrzowicach jest bardzo proste, ale upewnij się, że używasz karty kredytowej podczas odbioru auta. W przypadku korzystania z karty debetowej zostanie naliczona kwota autoryzacji, a także zostanie oszacowana znaczna (tj. Potencjalnie setki złotych) dodatkowa kwota dodatkowa. Firmy wynajmujące samochody sprawdzają Twoją zdolność kredytową, gdy korzystasz z karty debetowej, aby upewnić się, że możesz zapłacić wszelkie opłaty, choć polityka ta ostatnio zmienia się wśród większości większych firm wynajmujących. Jeśli wolisz wynająć samochód za pomocą karty debetowej, zadzwoń lub sprawdź online, aby zobaczyć, jakie są zasady.

2. Dzieci kosztują więcej gdy chodzi o wynajem samochodów

Twoja 23-letnia córka może mieć nieskazitelną historię jeśli chodzi o doświadczenie jazdy, ale firmy wynajmujące samochody nie dbają o to. Firmy wynajmujące postrzegają je jedynie jako ewentualne zobowiązanie wobec swoich towarów. Nawet jeśli młodzi kierowcy mogą wypożyczać samochody w wieku 20 lub 21 lat, rawdopodobnie będą musieli uiścić dodatkową opłatę, jeśli nadal mają mniej niż 25 lat. Jeśli podróżujesz z kimś poniżej 25 lat, nie dodawaj tej osoby jako dodatkowy kierowca (i upewnij się, że nigdy nie dostanie się za kierownicę!) i nie musisz się martwić o ponoszenie tej dodatkowej opłaty.

3. Ogranicz kierowców do minimum

pomoc drogowa A1Niezależnie od tego, czy wybierasz się na rodzinne wakacje, czy na wakacje z przyjaciółmi, ogranicz liczbę kierowców do minimum. Za każdego dodatkowego kierowcę będziesz musiał zapłacić dzienną opłatę, niezależnie od tego, czy faktycznie skończy się ona w okresie wynajmu. Czasami jednak firmy wynajmujące odstąpią od opłaty za wynajem firm lub współmałżonka lub partnera, ale musisz z wyprzedzeniem sprawdzić, jakie są panujące w danej wypożyczalni zasady, ponieważ zależy to od firmy wynajmującej.

4. Rozejrzyj się za ubezpieczeniem samochodu

Możesz uzyskać ubezpieczenie w wypożyczonym samochodzie od agencji, ale ubezpieczenie w wypożyczalni samochodów jest bardzo wysokie i powinno być używane tylko wtedy, gdy wyczerpałeś wszystkie inne opcje. Spójrz na swoje ubezpieczenie samochodu osobowego, które może potencjalnie obejmować również wynajem. Powinieneś również zadzwonić do firmy obsługującej karty kredytowe, ponieważ wiele z nich oferuje pewne rodzaje ubezpieczenia na wynajem samochodów jako dodatkową korzyść z karty. Wiele z nich jest całkiem niezłych i warto się nimi bliżej zainteresować.