Te pytania o dywany są często zadawane w sklepie Dywyta – poznaj je i odpowiedzi!

Dywany są niezbędne w każdym domu. Wszyscy uwielbiamy sposób, w jaki nadają charakter, ciepło i kolor każdej przestrzeni. Jednak rozmieszczenie dywanów może być trudne i nic dziwnego, że firmy takie jak Dywyta (zobacz tutaj: http://dywyta.com.pl/pl/home ) otrzymują sporo pytań dotyczących dywanów i ich rozmiarów. Warto uczyć się od najlepszych sztuczek, dzięki którym kupowanie dywanów jest dziecinnie proste!

Często zadawane pytania dotyczące dywanów

Czy mogę nałożyć dywan na dywan? Tak, jeśli masz dywan z krótkim włosiem. Nie wygląda ani nie działa dobrze, jeśli chodzi o te z długim włosiem. Zazwyczaj w nowoczesnych projektach nie znajdziesz dużo dywanów od ściany do ściany, ale umieszczane bywają w sypialniach i pokojach zabaw.

Czy mogę układać dywaniki na dywanikach?

Tak! Często robi się tak z dywanami vintage! Zawsze przynoszą ciepło i charakter, ale są jedyne w swoim rodzaju, co oznacza, że czasami nie otrzymujesz dokładnych wymiarów, których chcesz. Czasami wzór może przytłaczać w większym wymiarze i rozbija się go naturalnym dywanem. Najważniejszą wskazówką dotyczącą warstw jest umieszczenie dywanu na dywanie naturalnym, ale kiedy to zrobisz, pomyśl o skali! Chcesz, aby był celowy, a nie wyglądał jak znaczek pocztowy.

Jak połączyć dwa dywany w otwartej przestrzeni życiowej?

Zazwyczaj wybiera się dywany, które są uzupełnieniem, a nie konkurencją. Na przykład, jeśli masz wzorzysty dywan w salonie, wybierz jutę w jadalni. Chociaż kochamy otwarte przestrzenie… dobieranie dywanów, które się w nich łączenia, może być trudne, szczególnie w przypadku mieszania wielu dywanów w jednej przestrzeni.

Juta + dywan geometryczny

Ta kombinacja jest jedną z ulubionych wśród dekoratorów wnętrz i jest dość prosta. Dywany z juty są świetnym neutralizatorem i dobrze komponują się z prawie wszystkim, ale jest też coś niesamowitego w dywanach z geometrycznymi wzorami, takimi jak paski lub powtarzające się linie w połączeniu z tymi teksturowanymi pięknościami, i to po prostu działa.

Organiczny + Minimalny dywan

Organiczne wzory to wzory z ruchem, często inspirowane naturą i wielokolorowe, a dzisiaj uwielbiamy łączyć je ze stonowanymi, neutralnymi odpowiednikami, aby wyglądały niesamowicie i tworzyły równie niesamowity efekt.

Geometryczny + Organiczny dywan

Uwielbiamy kontrast geometrycznych nadruków w połączeniu z organicznymi wzorami lub kształtami, niezależnie od tego, czy jest to rzeźbiona skóra bydlęca, czy vintage dywan, połącz go z czymś opływowym lub kanciastym i masz idealne dopasowanie!

Które dywany są najlepsze do pokojów, kuchni i innych miejsc o dużym natężeniu ruchu?

Najlepiej używać specjalnych dywanów do wnętrz i na zewnątrz, dywanów vintage, a dywany wełniane świetnie nadają się do miejsc o dużym natężeniu ruchu, takich jak drzwi wejściowe i przedpokoje.

Dlaczego niektóre dywany są o wiele droższe od innych?

Podobnie jak jeden dom będzie różnił się ceną od innego domu, ten sam rozmiar, konstrukcja i materiał wpływają na koszt dywanów. Aby dowiedzieć się więcej o zakulisowych szczegółach rozwoju produktu, zapoznaj się z ofertą Dywyta i nie bój się zadawać pytań.