Turnus rehabilitacyjny – czy warto korzystać z takiej formy opieki po wypadku?

Według danych jest coraz więcej wypadków samochodowych. Co więcej, ogromna część tych wypadków samochodowych to kolizje z tyłem, które najczęściej powodują uraz określany mianem urazu kręgosłupa szyjnego. Istnieje wiele metod terapii, z których dana osoba może skorzystać podczas rekonwalescencji po urazach kręgosłupa szyjnego i innych urazach związanych z wypadkiem. Czy fizjoterapia pomaga? Tak. Po wypadku samochodowym istnieją zdecydowane korzyści z Fizjoterapii. Oto kilka powodów, dla których pacjenci powinni szukać tego rodzaju opieki.

Droga do wyzdrowienia

Niestety, wielu pacjentów nie odkrywa powagi urazów powypadkowych, dopóki nie powrócą do normalnych codziennych czynności. Uczucie bólu, sztywność, ograniczony zakres ruchu lub przewlekłe bóle głowy mogą pojawić się w ciągu kilku dni i tygodni po zachorowaniu. Fizjoterapia skupia się na tych konkretnych kwestiach oraz poprawia i buduje siłę i elastyczność. Pozwala to pacjentom szybciej i łatwiej wyzdrowieć i wyleczyć się z kontuzji.

Zapobiegaj długotrwałym uszkodzeniom

Fizjoterapia nie tylko zajmuje się natychmiastowymi obrażeniami, ale może również zapobiegać długotrwałym uszkodzeniom. Wielu pacjentów zgłasza chroniczne migreny i ograniczony zakres ruchu spowodowane nieleczonym urazem. Rozpoczęcie terapii wkrótce po wypadku zwiększa prawdopodobieństwo, że będziesz żył stosunkowo bezboleśnie przez wiele lat.

Ruch leczy

Możesz myśleć, że poruszanie się tylko pogorszy twoje obrażenia i ból, prawda? Aktywność fizyczna czy turnus rehabilitacyjny może jednak obniżyć wynagrodzenie i zachęcić do szybszego gojenia niż leżenie w łóżku. Oto jak. Ruch pompuje natlenioną krew i składniki odżywcze przez twoje ciało i do miejsca urazu. Stymuluje więc twoje ciało do samoleczenia. Terapeuci tworzą serię niestandardowych ćwiczeń i ćwiczeń rozciągających, które mają pomóc w konkretnych problemach. Celem jest praca w kierunku zrównoważonego powrotu do zdrowia.

Unikaj operacji

Chociaż nie ma gwarancji, że jakiekolwiek leczenie zapobiegnie operacji po wypadku samochodowym, terapia może pomóc. Czemu? Nieleczone, nie zagrażające życiu urazy związane z wypadkami samochodowymi oraz normalne zużycie mogą ostatecznie spowodować konieczność operacji. Terapia może zająć się objawami i pomóc w uniknięciu problemów z mieszaniem. Co więcej, może nawet zająć się innymi słabymi mięśniami oraz wrażliwymi ścięgnami i więzadłami.

Nawet jeśli cierpisz z powodu bólu i kontuzji po starym wypadku samochodowym, nie rozpaczaj. Jest pomoc! Jedną z korzyści Fizjoterapii jest to, że pomaga przywrócić funkcje i mobilność wiele lat po wypadku. Dzięki starannie opracowanej strategii rehabilitacji pacjenci mogą wyzdrowieć i żyć praktycznie bez bólu. Co więcej, te nieinwazyjne metody leczenia są bezpieczne i nie wymagają leków, takich jak opioidy, łagodzących ból.

Specjalistyczna strategia rehabilitacyjna

Fizjoterapia Kinetyczna rozumie, że żadne dwa urazy nie są takie same. Dlatego wszyscy terapeuci indywidualnie projektują zabiegi dla każdego pacjenta. Zindywidualizowana terapia zapewnia zaspokojenie Twoich konkretnych potrzeb.