Czy reklama zewnętrzna ma sens w dzisiejszych czasach?

Myśląc o reklamie zewnętrznej pierwszą rzeczą, która przychodzi na myśl większości ludzi, jest wielki billboard wzdłuż autostrady lub podświetlany neon w centrum miasta. Ale reklama zewnętrzna to znacznie więcej niż duże, kolorowe billboardy LED. Reklama zewnętrzna może znajdować się na wszystkim, od frontów sklepów, pociągów i autobusów, chodników i ławek, do powierzchni ciężarówek i pojazdów – praktycznie wszędzie.

To komunikacja z ludźmi, gdy są poza domem. W dzisiejszych czasach ludzie spędzają więcej czasu poza domem, co daje reklamie zewnętrznej potencjał dotarcia do aktywnych konsumentów. Oto kilka najważniejszych zalet reklamy zewnętrznej, które wytypowaliśmy dla naszych czytelników razem z agencją reklamową znajdzreklame. Zapraszamy do lektury!

Reklama, która ma duży wpływ

Reklama zewnętrzna jest częścią środowiska, dlatego nie można jej wyciszyć ani wyłączyć jednym naciśnięciem przycisku, tak jak w przypadku telewizji i radia. Zawsze tam jest, a widzowie nie mają kontroli nad tym, czy to zobaczą, czy nie. Obrazy mogą podświadomie wpływać na nasz mózg, pozostawiają pomysły i wspomnienia w naszych umysłach, a my nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Dzięki temu Twoja kampania będzie miała większy wpływ przez dłuższy czas, niż widz może się spodziewać, ponieważ nie da się tego uniknąć.

Reklama, która wymaga uwagi

Reklamę zewnętrzną można umieszczać w centrach handlowych, stacjach benzynowych, przystankach autobusowych, biurowcach, autostradach – dosłownie we wszystkich miejscach, w których ludzie spędzają dużo czasu, wykorzystując strategiczne, kreatywne grafiki, które przyciągają uwagę w kolorowy, zabawny lub sprytny sposób. Reklama zewnętrzna jest samodzielna, więc nie musi konkurować z innymi reklamami, takimi jak inne media. Często wielkogabarytowe produkty reklamy zewnętrznej, takie jak nadmuchiwane namioty czy flagi i banery, są widoczne zarówno z bliskiej, jak i dużej odległości. Im wyższa jakość druku, z ujmującą szatą graficzną, tym większą atrakcyjność zyska Twoja wiadomość.

Reklama zewnętrzna może zmniejszyć budżet marketingowy

Reklama zewnętrzna zapewnia wysoki zwrot z inwestycji, a im wyższy budżet przeznaczony na reklamę zewnętrzną, tym większy zwrot z inwestycji. Kreacje zewnętrzne, takie jak banery namiotowe i makiety, są opłacalne w porównaniu z innymi mediami komercyjnymi, takimi jak telewizja, radio i gazety, ze względu na ich zdolność do rebrandingu. Gdy masz ograniczony budżet marketingowy, produkty te znacznie zmniejszają budżet marketingowy.

Ma duży zasięg dzięki masowej wiadomości

To świetna platforma marketingowa dla marek i firm, które chcą dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Reklama zewnętrzna ma charakter publiczny i ma bezpośredni dostęp do konsumentów, do których czasem trudno dotrzeć. Dostarcza ważnych informacji nawet wtedy, gdy klienci są pochłonięci swoimi codziennymi zadaniami, dlatego jest świetnym sposobem na dotarcie do nich.

Reklama celowa na określone lokalizacje konsumentów

Lokalizacja jest wszystkim, jeśli chodzi o reklamę zewnętrzną. Reklama zewnętrzna wykorzystuje specjalnie ukierunkowane lokalizacje w oparciu o branżę. Za pomocą reklamy zewnętrznej możesz dotrzeć do odbiorców w określonej miejscowości, mieście lub na rynku. Możesz także dotrzeć do danych demograficznych, grup wiekowych i dochodowych interesujących Cię osób.

Rolety natynkowe – korzystny i wygodny wybór