Filmy reklamowe pozwolą ci się wypromować

filmy reklamowe

Filmy promocyjne, filmy reklamowe, spoty reklamowe, wizerunkowe, można tak wymieniać w nieskończoność. Każdy kolejny rok przynosi nam nowe technologie a tym samym nowy rodzaj i charakter filmu, co je łączy? Wszystkie filmy promocyjne pozwolą Ci się wypromować.

Czym się od siebie różnią filmy reklamowe?

Cel filmu promocyjnego w każdym przypadku jest taki sam. Film reklamowy ma przyciągać uwagi widza i zachęcać go do kupna produktu lub skorzystania z prezentowanej oferty. Różnice pojawiają się wtedy, gdy zmienia się forma danego filmu.

Niegdyś wyróżnialiśmy kilka podstawowych filmów reklamowych:

  • filmy reklamowe lub spoty reklamowe – to krótkie emisje trwające maksymalnie 30 sekund, zawierające jasny przekaz, krótkie i chwytliwe hasła i efekty wow, mające zadowolić nawet najbardziej niecierpliwego widza;
  • filmy promocyjne – nieco dłuższe filmy reklamowe. Taki film zawiera więcej szczegółów, oraz rozbudowaną treść, może trwać nawet ponad minutę i najcześciej puszczany jest przed filmem lub serialem.
  • filmy wizerunkowe – ten film ma za zadanie przedstawić wszystkie walory danej marki lub firmy, pokazuje z jakich działów składa się firma, przedstawia kadrę pracowniczą oraz sposób pracy, animacje wizerunkowe to najlepsza wizytówka każdej z firm i tak też są traktowane;
  • filmy korporacyjne – te filmy promocyjne najczęściej przedstawiane są radzie nadzorczej firmy, partnerom biznesowym, a także dołączane są do dokumentacji przetargowej. Produkcja prezentacji korporacyjnych polega na zawarciu wszystkich danych dotyczących firm: czym się zajmuje? jak prosperują?, ile przynoszą zysku i strat?, jakie mają cele oraz osiągnięcia?
  • filmy szkoleniowe i instruktażowe – produkcja wideo ego rodzaju filmu opiera się na prezentacji w formie lekcji. Tworzymy filmy szkoleniowe po to, aby w szybki i łatwy sposób przekazać całą wiedzę przekazywaną podczas szkoleń, prezentacji urządzeń czy montażu jakiś gadżetów.

Ciekawi Cię jakieś wydarzenie? Zobacz film eventowy!

W obecnych czasach, tyle ile mamy urządzeń i wydarzeń tyle rodzaju reklam jesteśmy w stanie wyróżnić. Do jednej z nich zaliczamy filmy eventowe. Produkcja video na różnego rodzaju ventach, koncertach i innych wydarzeniach kulturowych, musi się liczyć z użyciem profesjonalnego sprzętu oddającego wszystkie efekty specjalne. Do takiej produkcji i realizacji potrzebny jest nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, najwyższej jakości obiektywy, oraz doskonałe ujęcia, przyciągające najbardziej opornych klientów. Nasze filmy reklamowe muszą być przepełnione błyskami fleszy, kolorami, światłami, skakać z efektu na efekt, być głośne, dać czadu tak, aby każdy kto nie uczestniczył w wydarzeniu zaczął tego żałować bądź miał ochotę bezzwłocznie kupić bilet na nadchodzące.

Reklama z drona

Filmy z drona to kolejny wynalazek oparty tym razem na latającym urządzeniu. Produkcja filmów reklamowych bazuje na ujęciach z lotu ptaka i może przybierać różną prędkość oraz zbliżenie, dzięki temu film reklamowy oddziałuje na klientów chęcią zobaczenia tych widoków na żywo. Taka produkcja filmów promocyjnych wykorzystywana jest najczęściej w biurach podróży, atrakcjach turystycznych, a oprócz tego jako zwykły film okazjonalny.

Jak znaleźć odpowiednie studio filmowe?

nasze filmy tworzymy po to, aby podpić sprzedaż tego co chcemy zaprezentować, ale kto ma nam w tym pomóc? Mieszkając w największych miastach nie będziemy mieć żadnego problemu, by zlecić reklamowe filmy profesjonalistom. Wpisując w Google: “produkcja filmowa Warszawa”, “filmy reklamowe Kraków”, czy “filmy reklamowe Wrocław” znajdziemy wiele profesjonalnych firm mogących nam nagrać film promocyjny. Niezależnie od tego jakiej odmiany użyjemy w danej frazie, czy to będą “produkcje filmowe Warszawa”, “produkcja filmów Warszawa”, czy “filmy reklamowe Warszawa”, produkcja spotów reklamowych i innych form reklamy znajdzie nie w każdym studio z listy.