Czym różni się serum od kremu do twarzy?

Możliwe, że widziałeś wiele serum sprzedawanych razem z kremami nawilżającymi i innymi produktami do pielęgnacji skóry w dziale urody, ale co jest takiego specjalnego w tych serum i dlaczego warto je włączyć do swojej rutyny? Najlepszy krem do twarzy jest wyszukiwany każdego dnia i jego korzyści nikomu nie trzeba wyjaśniać, ale również i serum do twarzy stale zyskuje popularność na scenie pielęgnacji skóry ze względu na ich reputację jako te – bez wypełniaczy, koncentrat aktywnych składników, który jest ukierunkowany na określone problemy związane z pielęgnacją skóry. Serum zazwyczaj zawiera aż 7 razy więcej aktywnych składników niż zwykły krem ​​do twarzy!

Przyjrzyjmy się, jak wybrać idealne serum do twarzy dla Twoich problemów związanych z pielęgnacją skóry i dowiedz się, ile rodzajów serum jest dostępnych. Serum do twarzy powinno ogólnie zawierać jakąś formę:

  • przeciwutleniaczy,
  • składników przeciwzapalnych,
  • nawilżających.

Generalnie pomagają chronić przed uszkodzeniami słonecznymi, zwalczają wolne rodniki, które powodują starzenie, neutralizują zaczerwienienia, uzupełniają nawilżenie i pomagają w odbudowie naturalnych barier skóry. Skutkuje to widocznie jędrniejszą i gładszą skórą, wyrównanym kolorytem, ​​mniejszymi porami, mniej widocznymi oznakami starzenia (drobne zmarszczki, cienie, suchość) i stanami zapalnymi. Serum to w pigułce sekret kryjący się za szaroburym wyglądem.

Serum można na ogół nakładać rano, wieczorem lub o obu porach dnia. Jeśli masz wątpliwości, zawsze skonsultuj się ze swoim dermatologiem lub przeprowadź test płatkowy przed aplikacją. Skóra dojrzała może również potrzebować bardziej wytrzymałych składników niż te, które zapewniają serum. Osoby, które cierpią na skłonność do trądziku, mogą się cieszyć, wiedząc, że większość serum ma wodnistą konsystencję, co zmniejsza prawdopodobieństwo wyprysku wywołanego przez serum!

Jak znaleźć odpowiednie serum?

Wybór odpowiedniego serum do twarzy może wydawać się trudnym zadaniem, ale wszystko sprowadza się do dwóch prostych pytań:

1. Jaki problem ze skórą próbujesz rozwiązać?

Czy starasz się uzyskać jednolity koloryt skóry? Być może próbowałeś pozbyć się cienkich zmarszczek wokół oczu i ust? A może po prostu chcesz mniej widocznych porów i pozbyć się tych irytujących plam słonecznych? Jest wiele rodzajów serum i są one zróżnicowane, więc na pewno znajdzie się takie, które spełni Twoje oczekiwania.

2. Jaki masz typ skóry?

Typy skóry można podzielić na kilka różnych. Podobnie jak w przypadku środków nawilżających i innych produktów do pielęgnacji skóry, rodzaj serum, którego używasz, powinien uwzględniać typ Twojej skóry.

Zerknijmy na przykład skóry tłustej. Tłusta skóra jest wynikiem tego, że gruczoły łojowe próbują zrekompensować to, co czują – chroniczną suchość. Serum jest dużo lżejsze i łatwiejsze do wchłonięcia niż środki nawilżające, dzięki czemu Twoja skóra będzie nawilżona bez tłustej warstwy.