Rynek hostingowy – czy znajdzie się tam miejsce jeszcze dla Ciebie?

the-best-vps-web-hosting-services-of-2017_a1b6

Rozwój rynku hostingowego otwiera nowe możliwości dla przedsiębiorców zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności hostingowej. Jednak, jeśli ktoś zdecyduje się wejść w tę branżę czeka go planowanie i ciężka praca, aby hosting był dochodowy.

Czy jesteś gotowy, aby rozpocząć własną firmę hostingową?

Po pierwsze, definicja:

Web hosting jest firmą zapewniającą przestrzeń dyskową i łatwy dostęp do witryn internetowych. Jest to bardzo konkurencyjna branża, ale może to być przynosząca zyskiem sprawa – jeśli zrobisz to dobrze. Firma hostingowa wynajmuje klientom pewną ilość pasma i przestrzeni dyskowej przez pewien okres czasu. Pieniądze dla właściciela firmy pochodzą z różnicy między kosztami obsługi serwerów a obsługą klienta (lub kosztami sprzedawcy), a kwotą pobieraną przez klientów.

Ostatecznie Twoja decyzja o założeniu własnej firmy hostingowej powinna zależeć od motywacji, wiedzy technicznej i obciążeń, które jesteś w stanie obsłużyć.

Na przykład ludzie mają wiele motywacji do założenia firmy. Niektórzy chcą wolności finansowej, inni chcą źródła pasywnego dochodu, a inni robią to na wyzwanie stawienia czoła problemowi. Twoje motywacje do rozpoczęcia działalności hostingowej muszą być skupione i jasne. Należy pamiętać, że bardzo trudne jest prowadzenie działalności hostingowej jako źródła pasywnego dochodu ze względu na duże obciążenie pracą związaną z prowadzeniem działalności biznesowej opartej na usługach.

W ogóle minimum, szeroka wiedza na temat projektowania stron internetowych jest wymagana do prowadzenia działalności hostingowej. Powinieneś mieć wiedzę na temat HTML, CSS i PHP – wystarczy, aby zbudować wizualnie witrynę zoptymalizowaną pod kątem SEO, aby wziąć płatności i zezwalać na loginy klientów. Aby bardziej ambitny czytelnik chciałby obsługiwać własne serwery, musisz mieć wystarczające doświadczenie w programowaniu obiektowym, ale też pamiętaj że dla niektórych obca będzie konfiguracja serwera VPS i sam będziesz musiał się tym zająć.

Rozpoczęcie działalności hostingowej wymaga również znacznego zaangażowania na czas. Początkowo będziesz spędzać wiele godzin na projektowaniu, testowaniu i marketingu Twojej witryny. Będziesz też codziennie spędzać czas na utrzymaniu witryny, dostarczając wsparcia klientom w przetwarzaniu płatności. Powinieneś być skłonny spędzić kilka godzin dziennie pracując nad twoją firmą już na początku. Ostatecznie, jeśli wszystko pójdzie dobrze, Twoja firma stanie się pracą w pełnym wymiarze czasu, z wielkim wynagrodzeniem.

Web hosting tradycyjnie był to szeroko zakrojony i bardzo konkurencyjny przemysł. Rynki niszowe w przemyśle są niewielkie i powszechne, a zdecydowana większość firm konkuruje o cenę i obsługę klienta. Niektóre z największych firm hostingowych mają przychody w miliardach dolarów. Być może znasz kilka z nich, takich jak HostGator, Bluehost, InMotion. Wszystkie te firmy mają dziesiątki tysięcy serwerów poświęconych personelowi pomocy technicznej i związanych z wieloletnim doświadczeniem w branży.