Rzeczy zbędne i niezbędne w Twoim biurze – robimy wiosenne porządki

bedroom-dressers-ikea-17-office-desk-organization-ideas-1024-x-768
Każde biuro posiada rzeczy, które są jak najbardziej potrzebne, oraz takie, które tylko zawadzają, a nie ma ich komu usunąć, lub uważamy, że te przedmioty jeszcze się przydadzą i nie należy ich wyrzucać. Biuro – to nie dom, dlatego często zbierają się w nim rzeczy, o których po prostu zapominamy, przyzwyczajamy się do nich. Stoją sobie i nikomu nie wadzą, więc dlaczego je usuwać?

Z czasem zaczynają nagromadzać się kurze na tych przedmiotach, a powiedzmy nasza sprzątaczka o nich zapomina. Wtedy powietrze staje się ciężkie, a klienci kręcą nosami i coraz rzadziej nas odwiedzają. Tak to prawda! Rzeczy nagromadzone (niepotrzebne) w biurze mogą negatywnie wpływać na jego działalność, a nawet samo jego istnienie. Jeśli ktoś pójdzie tym tokiem myślenia, na pewno dojdzie do wniosku, że wiosenne porządki są potrzebne nie tylko w „domu i obejściu”, ale także w biurze. Takie porządki potrzebne są wszędzie tam, gdzie przebywa człowiek, ponieważ to właśnie on robi największy bałagan wokół siebie i z czasem może się do tego bałaganu po prostu przyzwyczaić, a tym samym go nie zauważać.

Coś jest potrzebne, a coś inne nie

Każdy na początku może sobie uzmysłowić, co tak naprawdę jest mu potrzebne w biurze, a co nie jest. Na pewno niezbędną rzeczą będzie sam komputer, oraz jego osprzęt zewnętrzny (drukarki, skanery, huby, często same głośniki, czy inne urządzenia podłączane do portów USB, lub stojące osobno, jak np. niszczarki), a także osprzęt wewnętrzny (oprogramowanie) Po takim oprogramowaniu często pozostają pudełka, lub inne rzeczy, które są zbędne, zagracające nasze biuro. Także płyty CD. Powinno się je przejrzeć i usystematyzować.

Ważne – do ważnych, nie ważne – do kosza (lub archiwum, jeśli takowe posiadamy i jeśli uznamy, że tak właśnie należy się zachować). Wszelkie okablowanie, które obecnie nie jest używane, należy do rzeczy zbędnych. Jeśli będzie potrzebne, można je przynieść z powrotem. Kable pałętające się po biurze mogą stwarzać złe wrażenie na klientach, a nawet powodować ich pogardliwe uśmiechy. Ktoś, kto zostawia kable, lub wręcz potyka się o nie, nie jest godzien zaufania. Jeśli nie umie zapanować nad własnym sprzętem, jakże zapanuje nad sprawą klienta?

Kwiaty i ozdoby

W każdym biurze są kwiaty, oraz różne ozdoby. Są one mniej, lub bardziej potrzebne. Niektóre są ładne, inne zupełnie nie pasujące do pomieszczenia, a jeszcze inne są po prostu brzydkie. Jeśli nie umiemy zdecydować się co do przydatności jakiegoś gadżetu, należy obserwować klienta (szczególnie nowego, który jest u nas po raz pierwszy). Każdy, kto jest z nowym miejscu po raz pierwszy – rozgląda się. Jeśli się mimowolnie skrzywi na widok np. żabki, czy słonika ustawionych na parapecie, należy je zaraz wyrzucić. Biuro – to nie dom. Biuro ma się podobać klientom, a dla nas wystarczy jak będzie tylko funkcjonalne. Ta funkcjonalność wymusi na nas pozbycie się rzeczy naszym zdaniem nieprzydatnych z biurze, lub wręcz kolidujących z wystrojem jego wnętrza.

Artykuł opracowano wspólnie z firmą produkującą profesjonalne szafy garażowe. Zobaczyć możesz je na stronie http://szafygarazowesolar.pl