Rzeźba, obraz czy grafika – zakup sztuki przez Internet

Jak w przypadku każdego towaru – czasami zakup impulsywny sztuki w internecie może być ekscytującym i kuszącym sposobem robienia zakupów. Jednak jeśli chodzi o kupowanie dzieł sztuki przez Internet, warto poświęcić trochę więcej czasu na zastanowienie się nad swoją przestrzenią, myślenie o artyście i odkrywanie własnego stylu.

Aby jeszcze bardziej ułatwić znalezienie tego idealnego elementu do Twojego domu, zebraliśmy nasze najważniejsze wskazówki, jak poruszać się i kupować w kalejdoskopie pięknych, oryginalnych dzieł sztuki dostępnych w galeriach internetowych.

Przeprowadź badania

Jest coś wyjątkowego w dowiedzeniu się czegoś więcej o artyście przed zakupem dzieła:

  • skąd jest,

  • co go inspiruje,

  • jaka jest jego historia.

Kilka minut wyszukiwania w Internecie może stworzyć poczucie intymności, które naprawdę dodaje odrobinę magii podczas wybierania, wieszania i pokazywania znajomym nowych dzieł sztuki. Dobrym punktem wyjścia są biografie artystów.

Nie spiesz się, aby dokonać wyboru

Owszem – zakupy przez Internet mogą być bardzo szybkie, ale przeglądanie naszego sklepu internetowego, czytanie polecanych artystów i poświęcenie czasu na dokonanie ostatecznego wyboru jest zdecydowanie zalecane przy zakupie dzieł sztuki online. Wybór sztuki to bardzo osobiste doświadczenie – podobnie jak sama praca, każdy ma inny styl. Sztuczka polega na znalezieniu równowagi między zastanawianiem się nad swoją decyzją a nie pozwalaniem, by ten oryginalny element się wymknął. Zaparz zatem filiżankę herbaty, przedyskutuj to z przyjacielem lub wybierz się na spacer, podejmując decyzję.

Nie zapomnij wziąć pod uwagę wystroju wnętrza

Sztuka to fantastyczny sposób na dodanie dodatkowej osobowości do Twojego domu. Ale ważne jest, aby pomyśleć o tym, jak ten element współgra z obecnym wystrojem. Chcesz ożywić nudny pokój? Odważny nadruk graficzny w mgnieniu oka doda blasku. A może Twoja zagracona przestrzeń potrzebuje detoksu? Wskazanym pomysłem może być neutralna, spokojna fotografia lub rzeźba.

Pamiętaj, że Twoje dzieła prawdopodobnie przetrwają obecny styl i schemat dekoracji, więc nie bój się zakochać w czymś nieoczekiwanym — czasami bardzo współczesne dzieło sztuki może naprawdę zabłysnąć we wnętrzu z epoki, a bardziej tradycyjny portret dodaje dziwactwa nowoczesny pokój. Zastanów się też nad nietypowymi sposobami zmiany swojego wyboru: powiąż swoje dzieło sztuki z kolorystyką pokoju lub stwórz kolizję z istniejącymi meblami – lista jest nieskończona, a trochę czasu spędzonego na Instagramie lub Pintereście może naprawdę pobudzić kreatywne pomysły.

Weź pod uwagę dostępną przestrzeń

Chociaż kupowanie dzieł sztuki to oczywiście proces pełen wyobraźni i kreatywności, warto pamiętać o kilku praktycznych kwestiach. Ile masz miejsca? Jak jasny jest twój pokój? Jakie inne dzieła sztuki mogą mieć wpływ na pracę? Czy może to przejść przez drzwi?! Te pytania, choć proste, są kluczowe, gdy zaczynasz przygodę z nowym dziełem – bez względu na to, czy jest rzeźba, obraz czy grafika. Na pewno znajdziesz to, czego szukasz!

Sala konferencyjna Poznań – jak znaleźć najlepszą?