Samodzielne poprawki krawieckie: zasłony okienne

kopalnia materiałyŚredni koszt wystroju domu wynosi niebagatelną sumę na każde gospodarstwo domowe. Nie obejmuje to jeszcze kosztów mebli i remontów. Pomyśl o sztuce ściennej, drobiazgach z Ikea i zasłonach.

Zasłony mogą same w sobie potrzebować setek złotych. Łatwo zrozumieć, dlaczego – materiały nie są tanie, a zasłony potrzebują dużo materiału. Do tego dochodzi ich odpowiednie dopasowanie. Niektóre rzeczy najlepiej zostawić profesjonalistom, ale zasłony nie są jednym z nich – możesz je całkowicie przerobić sam.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, jak tworzyć własne przeróbki zasłon!

Wybierz odpowiednią tkaninę

Najlepsza część w tworzeniu zasłon DIY: możesz wybrać własną tkaninę. W sieci są miliony wzorów, ale warto wejść do sklepu z tkaninami osobiście, aby poczuć fakturę tkaniny i na tej podstawie wybrać najbardziej odpowiedni materiał na zasłony okienne. Niektóre są cieńsze niż inne, a niektóre mają cechy zaciemnienia. Zasłony zaciemniające mogą nawet pomóc obniżyć koszty mediów. Będziesz zadowolony, że poszedłeś i przekonałeś się o tym na własne oczy.

Upewnij się także, że projektujesz swoją przestrzeń. Będziesz także chciał żaluzji bądź rolet, firnek, ponieważ zasłony i żaluzje idą w parze. Rozważ swoją teksturę żaluzji przy wyborze tkaniny.

Jeśli twój salon jest nowoczesny, trzymaj się kolorów, takich jak:

  • beżowy

  • biały

Jeśli wolisz bardziej rustykalny klimat, zasłony z juty mogą być dla Ciebie. Kolory, które wybieramy, wpływają na nasz nastrój, dlatego ważne jest, aby mądrze wybrać materiał.

Zmierz dwa razy!

Gdy już masz swój materiał, nadszedł czas, aby zmierzyć swoją przestrzeń, aby mieć pewność, że skroisz odpowiednie długości. Kiedy mierzysz swoje okno, upewnij się, że mierzysz długość karniszy, a nie tylko długość okna. Jeśli zmierzysz tylko okno, zasłony nie będą wystarczająco szerokie.

Przy pomiarze wysokości pomieszczenia należy zmierzyć całą długość podłogi. Zasłony o długości podłogi mogą sprawić, że przestrzeń będzie większa niż jest, a my wszyscy chcemy bardziej przestronnego salonu, prawda?

Czas na szycie

Teraz, gdy już masz swoje pomiary i materiał, musisz zebrać swoje narzędzia. Będziesz potrzebował:

  • maszyny do szycia

  • szpilek

  • nożyczek

Podczas cięcia materiału dodaj trochę cm do szerokości okna. Będzie to za ten wygląd, który sprawia, że zasłony są tak przytulne. Weź kilka szpilek i zorganizuj wszystko jak najlepiej, gdy twoje szpilki są na swoim miejscu, przeprowadź zasłony przez maszynę do szycia i voila!

Teraz wiesz, jak zrobić własne zasłony. Przeczytałeś wszystkie niezbędne kroki, jak stworzyć własne zasłony: wybierając tkaninę, mierząc prawidłowo, zbierając materiały i szyjąc projekt do końca. Teraz czas je zawiesić. Wybierz karnisz i umieść ten sprzęt nad oknem. Możesz potrzebować pomocy, dlatego warto upewnić się iż w momencie zawieszania zasłony na karniszy możesz na kogoś liczyć – w innym przypadku nawet najpiękniej uszyta zasłona może nie do końca spełnić Twoich oczekiwań, jeśli karnisz nie będzie całkiem prawidłowo zawieszony.