Satysfakcja z pracy – jak ją osiągnąć albo odzyskać?

Kiedy spośród kilkunastu kandydatów wybrali właśnie Ciebie byłeś szczęśliwy, w końcu praca na tym stanowisku była Twoim marzeniem. Po pewnym czasie masz już zagwarantowaną stabilną sytuację w firmie, otrzymujesz świetne wynagrodzenie i masz czas dla siebie. Po pewnym czasie Twoje obowiązki zaczynają Cię nudzić. Jesteś więc na drodze do wypalenia zawodowego. Sprawdź, jak odzyskać satysfakcję ze swojej pracy.

1. Wyznaczaj cele, które jesteś w stanie osiągnąć

Kiedy Twoje założenia nie pokrywają się z rzeczywistością, możesz być sfrustrowany i mieć wrażenie, że to praca nie dla Ciebie. Planuj więc swoje zadanie w taki sposób, żebyś mógł robić postępy. Osiągnięcie określonego celu zawsze uszczęśliwia i motywuje do nowych wyzwań.

2. Jeśli czujesz, ze stoisz w miejscu – wstań i rusz przed siebie

Jeśli czujesz się znudzony swoimi obowiązkami – są one zbyt monotonne, a Ty potrzebujesz adrenaliny? Poproś szefa o bardziej angażujące zadania. Pokaż, że praca jest dla Ciebie ważna i możesz przyczynić się do firmowego sukcesu. Nowe obowiązki, zupełnie inne od tego, co robiłeś na co dzień, mogą przywrócić motywację i chęć rozwijania własnych kompetencji.

3. Awans zawsze dostaje ktoś inny

Kiedy awans znowu Cię ominął, to zawalcz o niego. Oczywiście nie chodzi o to, żebyś wprowadzał do firmy niezdrową rywalizację i dążył do awansu za wszelką cenę. Możesz zapisać się na szkolenie podnoszące kwalifikacje albo warsztaty związanie z wykonywanymi obowiązkami. W każdej branży pojawia się coś nowego, dlatego warto być w temacie i aktualizować wiedzę.

4. Atmosfera w pracy ma znaczenie

To oczywiste, że lepiej pracować w zgranym zespole, z którym możesz na przerwie porozmawiać na inne tematy niż tylko praca. Jeśli panuje w niej napięta atmosfera, to raczej nikomu nie chce się do niej przychodzić. Nawet najlepsza posada nie będzie sprawiała przyjemności, kiedy musisz spędzać kilkanaście godzin z ludźmi, których zwyczajnie nie lubisz.