Sekrety branży beauty: jak nakładać podkład?

Z racji tego, że codziennie pojawiają się nowe marki produktów, premiery i kategorie, branża beauty może być nieco przytłaczająca – jeśli nie miało się okazji uczęszczać na studia wizażu. Jeśli mimo wszystko jesteś spragniona wiedzy – czytaj dalej, aby poznać nieco wskazówek prosto od profesjonalnych wizażystek, jeśli chodzi o nakładanie podkładu.

Podkład ma swoją nazwę nie bez powodu.

Ta podstawa do makijażu poprawiająca cerę nadaje ton wszystkim, co następuje (lub nie następuje). Jednym z powodów, dla których może to być wyzwanie, jest jednak to, że celem jest sprawienie, by wyglądało, jakbyś w ogóle nic nie zrobiła— to znaczy: obudziłem się z tak piękną, czystą skórą. Porozmawialiśmy z niektórymi z naszych ulubionych wizażystów, aby zebrać dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących technik aplikacji i rekomendacje profesjonalnych narzędzi, które pomogą Ci zastosować podkład tak, jak robi to makijażysta celebrytów.

Jak nakładać podkład: przygotuj skórę!

Bez względu na rodzaj skóry, ważne jest, aby zacząć od nawilżonej bazy. Jeśli chcesz mieć równomierną aplikację podkładu, przygotowanie skóry jest niezbędne. Zacznij od wciśnięcia kremu nawilżającego w skórę, aby uzyskać maksymalne nawilżenie.

Często wizażyści zauważają, że dobry krem nawilżający ma podwójne zadanie nawilżenia i przygotowania skóry pod podkład. To naprawdę zależy od stanu skóry, a jeśli potrzebujesz trochę dodatkowej bariery – sięgnij po środek nawilżający i podkład za jednym zamachem. Aby skóra była przygotowana do makijażu, zaleca się również stosowanie peelingu lub maski detoksykującej raz lub dwa razy w tygodniu, aby usunąć martwe komórki naskórka i zachować czyste pory.

Jak nakładać podkład: samodzielnie zajmij się problematycznymi obszarami!

Zaleca się usuwanie plam problematycznych przed nałożeniem podkładu na resztę twarzy. Przed nałożeniem podkładu najlepiej jest trochę ukryć niedoskonałości wokół oczu i we wszystkich obszarach, które wymagają uwagi – czasami korekty pozwalają zobaczyć, że reszta skóry nie potrzebuje tyle podkładu, co one.

Jak nakładać podkład: zacznij od centrum

Jedna rzecz, z którą zgadzają się wszyscy wizażyści, z którymi rozmawialiśmy? Zawsze zaczynaj aplikację na środku twarzy. Od najcięższej aplikacji (która wciąż jest bardzo lekka) – by potem stopniowo wygładzać produkt, gdy dociera się do zewnętrznych krawędzi twarzy.

Jak nakładać podkład: sprawdź swoje narzędzia

Jeśli chodzi o cienkie i przezroczyste podkłady, ta tekstura jest znacznie bardziej elastyczna. Możesz wybrać swoje narzędzie – palce, pędzel, blender – wszystko będzie działać, jeśli chcesz łatwo nałożyć taką teksturę. Jednak, bardziej zwarty podkład może być trudniejszy do bezproblemowego nałożenia palcami, więc użycie narzędzi może pomóc.

Stawiaj na wypróbowane i prawdziwe pędzle. Najlepiej gęste, syntetyczne włosie, które najlepiej sprawdza się z większością podkładów. Nakładaj małymi, krótkimi pociągnięciami, ruszając pędzlem w górę i na zewnątrz. Jeśli potrzebujesz większego krycia, możesz użyć boku pędzla, aby zwiększyć krycie w obszarach, które najbardziej tego potrzebują.