Siłownia za siłownią – dlaczego tak wiele osób inwestuje w ten biznes?

Young man relaxing after running in fitness club

Siłownia – to dobry interes, ponieważ można nie tylko pomóc innym, ale także i sobie. Prowadząc siłownię nie tylko zarabiamy, ale dostarczamy swemu ciału odpowiednich ćwiczeń, które wpływają na odpowiednią kondycję, oraz sprawiają, że czujemy się dobrze. Poza tym – „ruch to zdrowie”. Każdy o tym wie. Można zatem pracować, zarabiać i dobrze się bawić we własnej pracy. Czegóż chcieć więcej?

Ale siłowni jest wiele, czy aby nie stracimy na tym biznesie?

african mangoPopyt i podaż. To dwa „magiczne” słowa. Jeśli jest popyt, podaż jest jak najbardziej polecana. W dzisiejszym świecie chodzenie na siłownię jest nie tylko modne. Obracając się między ludźmi (np. choćby w pracy), chcemy wyglądać atrakcyjnie, pożądamy wręcz dostrzegać zachwyt w oczach nie tylko znajomych, czy rodziny, ale przede wszystkim w spotykanych przez nas ludziach. Jeśli patrzą na nas z zachwytem, czujemy się o wiele lepiej, pozytywniej. A jeśli patrzą z zazdrością, większość z nas czuje się po prostu spełniona. Poza tym wysportowane ciało jest o wiele bardziej atrakcyjne, niż np. nowy samochód, czy drogie buty, lub ubranie. Oczywiście, jeśli przez ostatnie miesiące ciężko pracowaliśmy i doprowadziliśmy nasze ciało do (wg nas) perfekcyjnego wyglądu, wtedy musimy zmienić także codzienną odzież. Stare ubrania mogą po prostu nie pasować (być za małe, lub za duże).

Chodzenie na siłownię może zmienić całkowicie image człowieka. Jego sposób bycia, przyzwyczajenia, ubiór, a często i samych znajomych. Jest gro osób, którzy właśnie na siłowni zawierają najwięcej znajomości, utrzymywanych później przez wiele lat. Jest jeszcze jeden pozytyw chodzenia na siłownię. Można wymieniać się doświadczeniami, przepisami(nie tylko panie), oraz dopingować się wzajemnie w walce o rzeźbę mięśni, lub lepszą wagę ciała.

Siłownia – specyficzne miejsce spotkań

Współczesne siłownie stają się takimi „pubami”, w których spotykają się znajomi. Więc siłownia spełnia nie jedną rolę, a każda z nich jest bardzo korzystna dla uczęszczającego. Oczywiście, siłownie nie są darmowe (chyba tylko dla właściciela i może jego rodziny), ale można sobie załatwić specjalny karnet służący do wejść, a przy okazji dostać odpowiednią zniżkę. To bardzo wygodne i opłacalne. To dlatego wciąż otwierane są nowe siłownie, ponieważ – przede wszystkim – jest na to popyt, a liczba chętnych uczestników często jest ponad siły jednej siłowni. Takie pomieszczenie w którym jest siłownia także ma swoje ograniczenia i jednorazowo nie może przyjąć tylu gości, co np. pub, lub dyskoteka. W tych ostatnich „ludzi można poupychać”.

W siłowni jest to niemożliwe i raczej nie do zrealizowania, nawet, gdyby ktoś się bardzo uparł. Warto zapisać się do siłowni choćby po to, aby spalić trochę zbędnych kilogramów, czy – także „trochę” – wyrzeźbić mięśni. Jeśli mamy odpowiednie zacięcie, to także warto pomyśleć nad ewentualnym otwarciem takiego biznesu. Być może nam się spodoba i jeszcze na tym zarobimy? To może być ciekawe doświadczenie.

Ćwiczyć możesz również domu

Zestaw hantli żeliwnych 2x20 z rękawiczkami

Zestaw hantli żeliwnych 2×20 z
rękawiczkami

Dla osób które nie mają czasu na wyjście na siłownie albo którzy nie mają w najbliższej okolicy żadnego klubu fitness alternatywą pozostają ćwiczenia w domowym zaciszu. Aby ćwiczenia przyniosły efekty zaleca się ćwiczenia 3 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Sklepy internetowe oferują nam szeroki asortyment sprzętu fitness, który możemy kupić za nieduże pieniądze. Jeżeli chodzi o hantle służące głównie do ćwiczeń mięśni przedramion godny polecenia jest zestaw hantli 20 kg. z regulacją obciążenia z rękawiczkami ochraniającymi nasze ręce przed otarciami. Taki zestaw w cenie 268 zł oferuje firma Centrum Dystrybucji Hurtowej ANDAX Adam Bębenek. 

 

 

Zamierzasz otworzyć własną siłownię? Warto przed inwestycją w sprzęt sprawdzić jaką bieżnię warto kupić. Ranking sprawdzisz na stronie http://www.athleticbody.pl/najlepsze-bieznie-do-biegania-bierznia-domowa-ranking/