Sklep z odzieżą online – od planowania po witrynę

Rozpoczynając internetową firmę odzieżową, łatwo ugrzęznąć w zdobywaniu lub wytwarzaniu świetnych produktów do sprzedaży. Bez przemyślanego sklepu internetowego nie będziesz jednak w stanie skutecznie sprzedawać swoich produktów swoim docelowym odbiorcom. Poniżej przedstawiamy garść kluczowych zagadnień dla każdego, kto chce założyć sklep online sukienki, bluzki bądź inne ubrania.

online-2900303_960_720

Planowanie i strategia

1. Klienci – skąd mają pochodzić?

Jednym z największych błędów popełnianych przez nowych przedsiębiorców jest brak identyfikacji docelowej grupy odbiorców. Po ustaleniu, rynek docelowy wpłynie na każdy ruch, jaki dokonasz w swoim sklepie internetowym w przyszłości. Warto tutaj zapoznać się z kilkoma kluczowymi pytaniami, które wszyscy przedsiębiorcy mogą, a nawet powinni zadać sobie przed zidentyfikowaniem grupy docelowej.

2. Różnicowanie

Po zidentyfikowaniu grupy docelowej pomyśl: dlaczego odbiorcy zamówią ode mnie ubrania a nie od konkurencji? Internetowe branże odzieżowe są szczególnie konkurencyjne, a także trzeba pamiętać, że wielkie marki kontrolują duże obszary przestrzeni online. Nie oznacza to, że nie ma miejsca dla innego uczestnika, ale wszystkie nowe sklepy z modą online muszą mieć przewagę komparatywną.

3. Wysyłka

Jak wspomina o tym prawie każdy artykuł traktujący na temat sprzedaży online, klienci oczekują bezpłatnej wysyłki. Marki, które nie oferują bezpłatnych lub tanich opcji, ryzykują porzuceniem koszyka. Będziesz także chciał ustalić, jakie będą zasady zwrotów w sklepie. Wiele najlepszych sklepów z modą online oferuje bezpłatne zwroty. W idealnej sytuacji należy obliczyć koszty wysyłki i zwrotu, a następnie uwzględnić tę marżę w swoich cenach.

4. Funkcjonalność

Zanim pomyślisz o konkretnych platformach i pomocy dla programistów, których będziesz potrzebować w swoim sklepie odzieżowym, powinieneś rozważyć procesy, z których będziesz musiał korzystać na co dzień. Godziny planowania mogą teraz zaoszczędzić wiele dni na procesach mentalnych w przyszłości. Na przykład, w jaki sposób zrealizujesz swoje zamówienia? Jeśli przechowujesz zapasy, jaki będzie przepływ od momentu, w którym klient złoży zamówienie na jego / jej otrzymanie tego zamówienia?

5. Promocje i wyprzedaże

Ww jaki sposób planujesz stworzyć popyt w okresach niskiej sprzedaży? Czy zaoferujesz swoim klientom jakąś jedną ofertę? Czy masz plan subskrypcji, aby ustabilizować przychody? Rodzaje rabatów i promocji, które planujesz zaoferować, będą miały wpływ na złożoność platformy handlu elektronicznego i dalszy rozwój, którego potrzebujesz.

Uruchomienie własnej witryny sklepu online

Platforma eCommerce ma w dzisiejszych czasach ogromne znaczenie. Całe szczęście na rynku istnieje sporo potencjalnych platform sklepów internetowych idealnych dla nowych właścicieli firm. W przypadku sklepów modowych zwykle sprawdza się Magento. Shopify to opcja dla małych sprzedawców, ale nie umożliwia dostosowywania w miarę wzrostu marki eCommerce, dlatego trzeba podejść do wyboru bardzo roztropnie i wszystko rozważyć.