Sklep zoologiczny – jaki wybrać?

Właściciele zwierząt potrafią spędzać godziny w stacjonarnych jak i internetowych sklepach zoologicznych. Nic w tym dziwnego, rozpieszczanie naszych czworonożnych przyjaciół sprawia nam mnóstwo radości. Zależy nam na tym by wszystkie potrzeby naszego psa, kota, chomika, rybki czy papugi były zaspokojone. Wybór sklepu zoologicznego w dużej części zależy od naszych osobistych preferencji, ale warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Asortyment to ważna sprawa

Powiedzmy sobie szczerze, jako ludzie lubimy wygodę, dlatego zależy nam by wszystko mieć zawsze pod ręką. Musimy jednak patrzeć realistycznie, żaden sklep zoologiczny nie jest w stanie zapewnić wszystkim klientom, wszystkiego co chcą. Nie ma nic złego w robieniu zakupów zoologicznych w kilku sklepach czy to fizycznie czy online. Dobry sklep zoologiczny będzie brał pod uwagę nie tylko wielkość asortymentu, ale i jego jakość. Warto się zastanowić jakie produkty znajdują się w naszym sklepie zoologicznym. Czy tylko jednej marki, czy możemy znaleźć tam wielu producentów? Jeśli sklep sprzedaję karmę na kilogramy zachowajmy ostrożność. Długo otwarte opakowanie może sprawić, że karma straci nie tylko swoje wartości smakowe, ale i odżywcze. Co gorsza, łatwo wtedy nie zauważyć kiedy minął termin ważności. Nam klientom z pewnością zależy na tym by oprócz karmy, mieć możliwość zakupu szelek, kuwet, przysmaków, zabawek itd. Z jakich materiałów są one produkowane? Czy pracownicy dbają o ich czystość? Szeroki wybór to jedno, a dbałość o asortyment to drugie. Najlepiej szukać takich sklepów, które dbają o jedno i drugie. Nie sposób pominąć tutaj kwestii sprzedaży żywych zwierząt. Oczywiście jest mnóstwo zalet kupowania rybek, szczurów, chomików od doświadczonych hodowców. Mogą oni nie tylko pomóc nam w wyborze zwierzęcia, ale również podpowiedzieć wiele na temat ich żywienia, pielęgnacji i zdrowia. Niestety czasem niełatwo takich hodowców znaleźć. Sklepy zoologiczne z racji swojej wielkości, ilości pracowników czy innych powodów mogą mimo największych chęci nie być w stanie zapewnić wszystkim żywym mieszkańcom odpowiedniej uwagi i warunków. Oczywiście nie wrzucajmy każdego sklepu zoologicznego z żywym zwierzętami do jednego worka. Niektórzy właściciele mniejszych sklepów zoologicznych zapewniają zwierzętom bardzo dobrą opiekę. W tej kwestii ważny jest nasz zdrowy rozsądek.

Profesjonalna obsługa

Po raz kolejny trzeba powiedzieć o naszych indywidualnych preferencjach. Zapewne każdy z nas może podać inną definicję profesjonalnej obsługi, ale poszukajmy najważniejszych aspektów. Mamy prawo oczekiwać od pracowników sklepów zoologicznych zarówno tych internetowych jak i stacjonarnych, że doradzą nam w wyborze szelek, kagańców, drapaków, karm, itd. Powinniśmy móc zadawać im pytania i poprosić o pomoc w wyborze najlepszego produktu dla naszego zwierzęcego kompana. Nie chcemy by personel na siłę próbował nam coś sprzedać. W sklepach internetowych na pewno dużą pomocą jest infolinia czy możliwość napisania maila. To także sprawy, które dobrze świadczą o sklepie zoologicznym. Jeśli do sklepu można wejść ze zwierzęciem, zobaczmy jak na jego widok zareagują pracownicy.
Reklamacje i dostawy w sklepie internetowym

Dobry sklep zoologiczny nie powinien stwarzać problemu, gdy np. z powodu niewłaściwego rozmiaru, będziemy chcieli wymienić kurtkę dla psa, czy szelki dla kota. Oczywiście w każdym sklepie zasady na jakich dokonuje się reklamacji mogą się różnić, ale taka możliwość powinna być w obecnych czasach standardem. Czas dostawy i to w jaki sposób są pakowane produkty także dużo świadczy o sklepie zoologicznym.

Dobry sklep zoologiczny – podsumowanie

Chcemy dbać o nasze zwierzęta, od małej rybki po wielkiego doga niemieckiego, dlatego zwracajmy uwagę na to gdzie kupujemy artykuły zoologiczne. Na pewno bierzemy pod uwagę wielkość naszego portfela, ale nie zapominajmy, że nasze zwierzaki ucieszą z dobrych jakościowo produktów, a my z miłej obsługi. Każdy z nas ma inny gust, więc korzystajmy z tego, że mamy tak szeroki wybór wśród dobrych sklepów zoologicznych.

Polecamy:
Co to jest faktoring i do kogo jest kierowany?
Obrazy na płótnie – czy warto?