Skuteczna nauka języka angielskiego – co warto wiedzieć?

https://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/

W dzisiejszych czasach znajomość języka obcego jest przepustką do łatwego podróżowania, a także szybkiej kariery zawodowej. Nic więc dziwnego, że wielu rodziców inwestuje w dodatkowe lekcje dla dzieci lub zapisuje je do dwujęzycznych szkół. Na kursy zapisują się też osoby dorosłe, które chcą podszkolić się w języku obcym. Nie ma wątpliwości, że największym zainteresowaniem cieszą się lekcje języka angielskiego. Czy jednak umożliwiają one opanować angielski na poziomie pozwalającym na swobodną komunikację? Zobacz, jak uczyć się angielskiego skutecznie, szybko i bezstresowo.

Ucz się praktycznie, a nie wkuwaj na pamięć

Większość metod nauki angielskiego podpowiada, aby tworzyć listę najpotrzebniejszych słów i uczyć się ich na pamięć. Najnowsze badania wykazują jednak, że ten sposób sprawia, że uczymy się wolniej, a także mniej zapamiętujemy. Innowacyjna i wysoko skuteczna nauka angielskiego, opiera się więc na innej metodyce. Jej podstawą jest przyswajanie słówek poprzez budowanie z nimi zdań. Metoda Aktywnego Mówienia umożliwia, nie tylko zapamiętanie słownictwa, lecz także dokładne zrozumienie wypowiedzi oraz pozwoli zdobyć umiejętność wykorzystywania ich we właściwym kontekście. Ten system nauki jest też o wiele przyjemniejszy dla ucznia. Eliminuje konieczność wkuwania sporych partii materiału na pamięć, a przez to wielogodzinne siedzenie nad książkami.

Powtarzaj na głos

Opanowane słówka i zdania, warto powtarzać na głos. Sposób ten ma znaczący wpływ na zapamiętanie przyswojonego materiału. Nauka angielskiego online z pomocą Metody Aktywnego Mówienia na https://szybkanauka.pro/nauka-angielskiego-online/ umożliwia też szybsze rozumienie reguł gramatycznych, które zazwyczaj sprawiają najwięcej problemów uczniom języka Szekspira. Mówiąc, można nauczyć się ich bez zgłębiania skomplikowanych reguł opisanych w książkach i czasochłonnej nauki na pamięć.

Co więcej, Metoda Aktywnego Mówienia, pozwoli oswoić się ze swoim głosem wypowiadającym słówka i zdania w obcym języku. Dzięki temu na wakacjach czy na rozmowie kwalifikacyjnej łatwiej będzie pokonać barierę językową. Plusem mówienia na głos będzie również przyzwyczajenie swojego narządu mowy do wypowiadania dźwięków, które nie występują w języku polskim. Sprawi to, że szybko będzie się mówić z poprawnym akcentem.

Znajdź swój czas na naukę

Jeszcze do niedawna uważano, że nauka angielskiego to żmudny i czasochłonny proces. Szkoły proponowały wielogodzinne lekcje, po których było się znużonym i znudzonym, a mózg nie przyswajał nowych wiadomości. Tymczasem szybka nauka angielskiego może bazować na krótkich, ale w 100% praktycznych lekcjach. Takie proponuje Metoda Aktywnego Mówienia. Każda lekcja trwa ok. 30 minut. Ich plusem jest to, że odbywają się online. Nagrane i dostępne w Internecie umożliwiają naukę angielskiego, gdzie i kiedy się chce. Pobrane na telefon, można odtwarzać, nawet nie posiadając dostępu do Internetu. Z przygotowanych ćwiczeń można więc korzystać w domu, na wakacjach, w czasie jazdy samochodem – zawsze wtedy, gdy ma się czas i ochotę na naukę.

Ucz się aktywnie

Angielski to język powszechnie używany. Spotkać można go niemal na każdym kroku – w filmach, serialach, gazetach, muzyce. Warto to wykorzystać w czasie nauki. Oglądanie angielskojęzycznych seriali, filmów, programów telewizyjnych, słuchanie muzyki, czytanie gazet czy książek to przepis na efektywną i szybką naukę angielskiego. Ten sposób ćwiczenia angielskiego pozwala nie tylko poznać nowe słowa, ale i utrwalić zasłyszane konstrukcje, wymowę, intonację.

Nie oceniaj się

Jeszcze do niedawna odpowiedzią na to, jak uczyć się angielskiego były szkoły językowe. Zajęcia w nich odbywały się w grupach. U wielu osób powodowało to strach, jak wypadną na tle innych osób, porównywanie się do innych, a w efekcie stres i niechęć do dalszej nauki. Stresujące dla uczniów szkół językowych jest też odpytywanie na ocenę przed całą grupą. Ta praktyka paraliżuje uczniów. Wolą się nie odzywać niż popełnić pomyłkę i zaliczyć kompromitacje. Efektem takich sposobów nauki jest strach przed odezwaniem się i blokada językowa.

Jak uczyć się angielskiego – to pytanie zadaje sobie każdy adept języka Szekspira. Uczniowie szukają metod skutecznych, szybkich, łatwych. Okazuje się, że takich nie brakuje. Nauka angielskiego będzie prostsza, jeśli postawi się na 100% praktyki i aktywne ćwiczenia. Szybciej będzie się też przyswajać język obcy, jeśli w nauce wykorzystuje się sposoby aktywizujące mózg do lepszego zapamiętywania takie jak powtarzanie na głos.