Wyjazd służbowy za granicę miasta – czy warto jest wynająć auto?

Wyjazdy służbowe są codziennością w wielu firmach, które aktywnie obsługują klientów, pozyskują nowych kontrahentów, realizują dostawy czy wiele innych elementów działalności. Pracownicy, którzy podróżują służbowo, często mają do dyspozycji samochody służbowe. Zdarza się jednak, że z różnych względów jest ich za mało lub są niedostępne. Wtedy dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z usług wypożyczalni samochodów.

Podróż służbowa, zwłaszcza gdy nie dotyczy najbliższej okolicy miasta, a wymaga dalekiego wyjazdu, powinna być dobrze zaplanowana, ze szczególnym uwzględnieniem środka transportu. Najlepiej jest podróżować samochodem – można wtedy szybko dotrzeć w te miejsca, gdzie nie dociera komunikacja publiczna. Firmy, których przedstawiciele na co dzień podróżują, mają do dyspozycji rozbudowaną flotę samochodową. Jednak w innych przedsiębiorstwach podróże bywają dużo rzadsze, a z tego względu nie opłaca się utrzymywanie dużych ilości samochodów służbowych. Wynajem będzie wtedy najlepsza opcją i zdecydowanie dużo tańszą niż inwestycja w samochody firmowe.

Zalety wynajmu samochodu na podróż służbową

Wynajem samochodu to doskonale rozwiązanie, dzięki któremu można mieć zawsze do dyspozycji sprawne i komfortowe cztery kółka. Pracownicy nie muszą kosztów wypożyczenia opłacać z własnej kieszeni. To do obowiązków pracodawcy należy sfinansowanie środka transportu, gdy wysyła pracownika w podróż związaną z wykonywaniem jego obowiązków zawodowych. W wypożyczalniach aut można znaleźć szeroki wybór samochodów różnych marek, klas i o różnym przeznaczeniu. Oprócz klasycznych samochodów miejskich, można znaleźć auta z napędem na cztery koła, przeznaczone na długie i trudne trasy. Spory jest wybór także w dziale samochodów luksusowych. To właśnie one cieszą się dużą popularnością klientów biznesowych. Dobry, elegancki samochód buduje wizerunek firmy jako sprawnego i solidnego przedsiębiorstwa. Jeśli pracownik jedzie w podróż w celu pozyskania nowych klientów czy kontrahentów, taki elegancki samochód z pewnością pomoże mu w tworzeniu dobrego pierwszego wrażenia.

Jak znaleźć dobrą wypożyczalnię?

Wypożyczalnie samochodów powstają w ostatnich latach wręcz masowo, wybór jest więc naprawdę spory. Zanim jednak zdecydujemy się na samochód z konkretnej firmy, warto uważnie zapoznać się z tym, co mamy dostępnego na rynku. Stawiajmy na solidne, sprawdzone i znane wypożyczalnie, które cieszą się zaufaniem klientów i pozytywnymi opiniami. Wynajem aut FCT24 to idealna opcja dla osób, którym zależy na konkurencyjnych cenach, dużym wyborze, sporym pakiecie usług dodatkowych i kompleksowym ubezpieczeniu. Przed wypożyczeniem samochodu warto zapoznać się nie tylko z cennikiem, ale również co wchodzi w jego zakres. Zdarza się bowiem często, że te wypożyczalnie, które na pierwszy rzut oka wydają się najtańsze, w rzeczywistości są najdroższym rozwiązaniem. Poza podstawową ceną trzeba bowiem płacić za wszystko dodatkowo, co w efekcie przestaje się opłacać.