Sposób na stres? Masaż!
Czy często czujesz się zestresowany? Czy cierpisz na bóle lub ciągłe dokuczliwe bóle głowy? Czy wymagania codziennego życia wpływają na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne? Cóż, nie jesteś sam. W naszym szybko rozwijającym się współczesnym świecie, w którym panuje wysoki stres, długie godziny pracy i coraz bardziej brakuje nam czasu, potrzeba utrzymania zdrowia psychicznego i dobrego samopoczucia nigdy nie była ważniejsza.
W Polsce całe szczęście rośnie świadomość zdrowotna, a to dzięki stronom takim jak https://wroclawmasaz.pl/. Coraz więcej osób zwraca się do leków uzupełniających i poszukuje połączonych konwencjonalnych metod leczenia i holistycznego leczenia różnych dolegliwości fizycznych, psychicznych i emocjonalnych w celu poprawy ich ogólnego samopoczucia. Dlatego nie jest zaskoczeniem, że dziedzina alternatywnej terapii zdrowotnej kwitnie. Ponieważ masażyści stanowią największą grupę zawodową w uzupełniającym sektorze opieki zdrowotnej, zapotrzebowanie na wykwalifikowanych terapeutów stale rośnie.
Historia masażu
Historia terapii masażem sięga tysięcy lat. Starożytne kultury wierzyły, że praktyka dotyku jako metody leczenia przynosi korzyści medyczne, w tym leczenie urazów fizycznych, łagodzenie bólu i promowanie równowagi w układach fizjologicznych, aby stworzyć harmonijny przepływ energii, umożliwiając organizmowi naturalne wyleczenie. Od starożytnych Egipcjan, którym przypisuje się stworzenie refleksologii, po stosowanie przez Hindusów uzdrawiającego dotyku w praktyce medycyny ajurwedyjskiej, terapia masażem istnieje od wieków i jest jedną z najstarszych znanych praktyk zdrowotnych. Chociaż te starożytne cywilizacje były przekonane o terapeutycznych korzyściach masażu, zastosowanie masażu w medycynie zachodniej pozostaje w powijakach. Ale dobra wiadomość jest taka, że jego użycie szybko rośnie.
Co to jest masaż?
Masaż to naukowa manipulacja miękkimi tkankami ciała (takimi jak ścięgna, więzadła i powięź) w celach terapeutycznych lub relaksacyjnych. Dłonie są używane głównie w masażu, chociaż przedramiona, łokcie, instrumenty, a nawet stopy mogą być używane do stosowania różnych intensywności i nacisku podczas zabiegu. Masażyści przy użyciu różnych technik ugniatają, pocierają lub stukają obszary ciała, aby:
-
poprawić krążenie,
-
złagodzić ból i tkliwość,
-
zmniejszyć stres,
-
zwiększyć elastyczność,
-
rozluźnić całe ciało, działając na układ kostny, krwionośny, mięśniowy, limfatyczny i nerwowy.
Nadrzędnym celem masażu jest pomoc w promowaniu ogólnego dobrego samopoczucia poprzez leczniczy dotyk.
Umiejętności masażysty
Masażyści oferujący również wizyty domowe (zobacz: https://wroclawmasaz.pl/wizyty-domowe/) dobrze wyszkoleni w manipulowaniu tkankami miękkimi ciała w celu leczenia różnych schorzeń, używając dotyku z wrażliwością, aby określić optymalną wielkość i stopień nacisku i ruchu, jakie należy zastosować na każdego klienta. Użycie zbyt małego lub zbyt dużego nacisku może mieć ograniczony efekt terapeutyczny lub powodować napięcie ciała. Wrażliwy dotyk pozwoli terapeucie na umiejętne „wyczucie” jego ciała i zlokalizowanie obszarów napięcia i bólu, zapewniając jednocześnie, że klient pozostaje zrelaksowany i otwarty na terapię.