Spotkania biznesowe i konferencje poza siedzibą firmy – warto?

Każdego dnia w naszym kraju odbywa się ogromna ilość konferencji, czy biznesowych spotkań. Średnio przedsiębiorcy uczestniczą w kilkudziesięciu spotkaniach miesięcznie, podczas gdy 15% zbiorowego czasu firmy spędza się na spotkaniach organizacyjnych.

kopalnia kraków

Przy wszystkich tych spotkaniach można założyć, że firmy wiele z nich czerpią – ale czy tak jest w istocie? W ankiecie 71% menedżerów stwierdziło, że spotkania biznesowe są nieproduktywne i nieefektywne, a 62% stwierdziło, że spotkania nie zbliżają pracowników do siebie.

Ale jak wszyscy wiemy, konferencje i spotkania biznesowe są złem koniecznym. Co zatem możesz zrobić, aby zwiększyć wydajność, kreatywność, zaangażowanie i wydajność zespołu? Jak możesz uczynić te niezbędne warte twojego czasu i pieniędzy? Możesz organizować spotkania, konferencje i imprezy firmowe w wynajętych salach konferencyjnych poza normalną przestrzenią biurową!

Korzyści z konferencji poza siedzibą firmy

Spotkania biznesowe i konferencje poza siedzibą firmy przynoszą korzyści firmie i jej poszczególnym pracownikom, od zwiększonej wydajności zespołu i satysfakcji z pracy, po sprawienie, że pracownicy czują się wyjątkowi i bardziej doceniani.

To niesie nowe:

  • pomysły

  • rozwiązania

  • perspektywy


Chcesz szybko zabić kreatywność swoich pracowników? Rób spotkania biznesowe w tej samej przestrzeni każdego dnia. Podczas gdy rutyna jest przyjemna i wygodna, blokuje również kreatywność. Odsuń swoich pracowników od nudnej sali konferencyjnej o białych ścianach – zmiana scenerii jaką niesie wynajęta
sala konferencyjna może być wszystkim, czego potrzebujesz, aby zainicjować innowację lub kreatywne rozwiązanie obecnego problemu.

Czy kiedykolwiek wpatrywałeś się w ekran komputera próbując znaleźć rozwiązanie, ale nic ci nie przychodziło do głowy? Co wtedy robisz? Zwykle wstajesz, idziesz na pięciominutowy spacer na zewnątrz, a kiedy wracasz na swoje biurko, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, przychodzi pomysł, że czekałeś. To samo może się zdarzyć w przypadku konferencji poza siedzibą. Nowe miejsce, nowe otoczenie może pomóc Ci zobaczyć rzeczy w innym świetle i naprawdę sprawić, że kreatywne soki wypłyną z głowy uczestników. Ponadto najbardziej kreatywne umysły są często najbardziej produktywne.

Popraw koncentrację i wydajność

Słuchanie odgłosów z sąsiedztwa podczas spotkania konferencyjnego. Wpatrywanie się w okno na budowę. Myślenie o tym, że czeka na Ciebie stos papierów na biurku, które zresztą możesz zobaczyć przez salę konferencyjną o szklanych ścianach…

Twoje normalne środowisko biurowe jest wypełnione różnego rodzaju zakłóceniami takimi jak te. One cię kosztują, a także czas i pieniądze. Sale konferencyjne poza miejscem pracy oferują bardziej relaksujące otoczenie, wolne od hałasu, krzątaniny i rozproszenia biura.

Relaksujące otoczenie jest jednym z dwóch najważniejszych powodów, dla których ludzie rezerwują sale konferencyjne poza siedzibą. Prowadzenie spotkania w nowym środowisku poprawi uwagę uczestników i ogólną wydajność spotkania. W rzeczywistości 63% respondentów stwierdziło, że ich spotkania biznesowe poza siedzibą firmy są bardziej produktywne niż spotkania na miejscu. Skorzystaj z tego!