Staż z Urzędu Pracy

Zastanawiasz się jak zdobyć doświadczenie, które jest wymagane niemal w każdej ofercie pracy? Chcesz uczyć się nowych rzeczy i rozwijać umiejętności, jednak nikt nie chce dać Ci na to szansy? W takim razie staż z Urzędu Pracy może być dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Sprawdź kto może otrzymać staż z urzędu i jakie warunki trzeba spełnić?

Co to jest staż?

Staż to przyuczenie do zawodu odbywające się w danym miejscu pracy pod nadzorem mentora. Urzędy Pracy oferują taką formę aktywizacji zawodowej ludziom bezrobotnym, albo tym, którzy chcą zdobyć kwalifikacje.

Dlaczego warto ubiegać się o staż z Urzędu Pracy?

Jeśli próbowałeś dostać się na staż do wybranej przez Ciebie firmy, ale niestety się nie udało, to warto odwiedzić najbliższy Urząd Pracy, w którym możesz zapoznać się z ofertą stażową. Otrzymanie takiego stażu jest dużo łatwiejsze niż znalezienie pracy, a co ważniejsze, masz zagwarantowane miesięczne wynagrodzenie, które w całości pokrywa Urząd Pracy, a nie pracodawca, dlatego firmy chętnie korzystają z możliwości zatrudnienia darmowego stażysty. Po odbyciu stażu, pracodawca zobowiązany jest do zatrudnienia Ciebie na określony czas. Po tym czasie istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że forma zechce zatrudnić Cię na stałe, jeśli uzna, że będziesz dobrym pracownikiem.

Kto może otrzymać staż z Urzędu Pracy?

Staż z urzędu pracy nie jest skierowany do każdego. Mogą z niego korzystać bezrobotni do 30 roku życia albo bezrobotni po 50 roku życia. Z takiej formy aktywizacji mogą skorzystać również ludzie długotrwale bezrobotni.

Jak otrzymać staż z urzędu pracy?

Do otrzymania stażu niezbędne jest złożenie wniosku do urzędu pracy. Jeśli oferowane staże nie są zgodne z Twoimi kwalifikacjami, to zawsze możesz sam wybrać firmę, w której chciałbyś odbyć staż i poprosić pracodawcę o taką możliwość. Jeśli się zgodzi, należy o tym poinformować Urząd Pracy. Musisz wiedzieć, że za staż, który trwa zazwyczaj od 3 do 12 miesięcy otrzymujesz stypendium stażowe, którego wysokość jest równa 120% zasiłku dla bezrobotnych.