Strona www firmy – wygląd to nie wszystko, czy pamiętasz o SEO?

Twoja witryna to Twój obraz online. I czy Ci się to podoba czy nie, bez względu na to, w jakim jakiej jesteś branży, twoja firma to biznes internetowy. Internet to pierwsze miejsce, w którym ludzie szukają produktów i usług, a zazwyczaj też i ostatnie, które sprawdzają przed podjęciem decyzji o zakupie.

ux-789162_960_720

Kuszące jest, aby wyceniać usługi projektowania stron internetowych. Internet jest zaśmiecony stronami internetowymi od różnych firm oferujących tworzenie stron Łódź. Wyglądają świetnie i są tanie – ale dostajesz za co płacisz. W przypadku kwestii biznesowych równie ważnych jak Twoja witryna internetowa, próba taniego zakupu jest jedną z najgorszych rzeczy, jakie możesz zrobić. Dostaniesz błyszczącą cyfrową broszurę, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie będzie ona przyjazna dla Google, ani nie stanie się narzędziem marketingowym Twojej firmy – a właśnie tego potrzebujesz.

To znaczy:

  • Twoja witryna nie będzie miała pozycji w wyszukiwarkach
  • Twoja strona nie zostanie znaleziona przez potencjalnych klientów
  • W niektórych przypadkach źle zaprojektowana strona może w rzeczywistości obniżyć twój ranking.

Czy to brzmi alarmująco? Mamy nadzieję, że tak, ponieważ stawka jest wysoka.

Nawet jeśli jakimś cudem stworzysz przyzwoicie wyglądającą witrynę, jeśli jest ona zakopana w głębinach cybernetycznego morza, jest to bezcelowa inwestycja. Zatem, jeśli znalazłeś projektanta stron internetowych, który nie mówi nic o SEO podczas tworzenia planu projektowania stron internetowych, nie wchodź w to – uciekaj!

Nie wpadaj w pułapkę projektowania stron internetowych

Posiadanie świetnie wyglądającej strony internetowej jest dobre, ale jeszcze ważniejsze są strategie SEO w celu zapewnienia organicznego rankingu potencjału. Nie tworzysz tylko czegoś, co ładnie wygląda, twoim celem powinno być stworzenie zoptymalizowanej platformy marketingu, aby przyciągać i konwertować ruch na sprzedaż.

Jednak większość właścicieli firm wykonawczych i biznesowych kupuje witryny internetowe jako produkt błyszczący i nie myśl o SEO i generowaniu online, dopóki nie pojawią się problemy po uruchomieniu.

To właśnie nazywamy pułapką projektowania stron internetowych.

Istnieją dwie metody tworzenia strony:

  • Stara metoda projektowania stawia na sam wygląd.
  • Nowa to taka, gdzie celem witryny jest przyciąganie użytkowników i przekształcanie odwiedzających w rzeczywistych, płacących klientów.

Co to jest strona przyjazna SEO?

Przyjazna dla SEO strona internetowa to strona zaprojektowana i opracowana przy użyciu projektu najlepszych praktyk SEO i kodowania stron internetowych. Najwyższy poziom przyjazności SEO dla strony internetowej to uwzględnienie wszystkich następujących elementów:

  • Strategia marketingowa
  • Badanie słów kluczowych
  • Sekwencja SEO na stronie
  • Integracja z mediami społecznościowymi

Jeśli chcesz stworzyć potężny koncentrator marketingu przychodzącego, musisz stworzyć witrynę internetową wokół nawyków związanych z wyszukiwaniem i zachowaniem konsumentów. Jest to jedyny sposób na przyciągnięcie nowych klientów za pomocą wyszukiwarki. Dzięki silnym badaniom nad słowami kluczowymi SEO możesz wyeliminować domysły z projektowania stron internetowych i faktycznie na witrynie zarabiać.

polecamy agencję interaktywną 4dl.pl