Studencie! Dowiedz się, jak zaoszczędzić na zakupach spożywczych i dobrze zjeść.

Jedzenie może być nieuniknionym wydatkiem, ale wydawanie fortuny w supermarkecie jest (na szczęście) bardzo możliwe do uniknięcia – szczególnie dzięki poradom ekspertów dotyczącym oszczędzania, które tutaj znajdziesz. Zakupy w supermarkecie często kończą się wydaniem znacznie większej ilości gotówki, niż się spodziewałeś.

Ale jeśli robisz zakupy trochę mądrzej i na przykład korzystasz z gazetki Delikatesy Centrum przekonasz się, że możesz żyć w (względnym) luksusie i jeść jak król przy skromnym budżecie. Przeciętny student wydaje około 100 zł tygodniowo na zakupy spożywcze, ale mamy wieloletnie doświadczenie w polowaniu na okazje w supermarketach, które może pomóc ci obniżyć to do 50 funtów tygodniowo – to oszczędność ogromna – o 50% – możesz ją osiągnąć po prostu zmieniając swoje nawyki zakupowe.

Jak zaoszczędzić pieniądze w supermarkecie?

Oto najlepsze sposoby na obniżenie kosztów zakupów w supermarketach! Przede wszystkim – znajdź najlepszy czas na zakupy spożywcze.

Aby uzyskać najlepsze okazje, powinieneś spróbować zrobić zakupy później w ciągu dnia (najlepiej na godzinę przed zamknięciem lub około 19:00 w sklepach całodobowych). W rzeczywistości pewna konsumentka przeprowadziła badania i stworzyła listę najlepszych momentów na robienie zakupów w obniżonej cenie.

Wszystkie pozycje, które stracą ważność następnego dnia, zostaną znacznie zmniejszone. Sklep chce się ich pozbyć, zanim będą musiały zostać wyrzucone, więc miej oczy szeroko otwarte na żółte naklejki z promocjami. Gdy już znajdziesz okazję – musisz wiedzieć, jak najlepiej wykorzystać produkty spożywcze o obniżonej zawartości, zamrażając jak najwięcej, aby zjeść je w późniejszym terminie, i zapoznaj się z różnymi wskazówkami dotyczącymi używania żywności, która nie jest najświeższa. Pamiętaj też, że daty przydatności do spożycia nie są sztywne.

Korzystaj z aplikacji cashback w supermarketach

Dzięki aplikacjom typu cashback w supermarkecie możesz otrzymać zwrot do 100% kosztów niektórych artykułów spożywczych i napojów w supermarkecie (!) Dlatego, zanim wyruszysz na zakupy spożywcze, zawsze sprawdź aplikacje cashback, aby wiedzieć, czy są tam jakieś produkty, których potrzebujesz. Jeśli mimo wszystko planujesz kupić podobne rzeczy, możesz zaoszczędzić trochę pieniędzy, otrzymując zwrot gotówki.

Kupuj światowe jedzenie

W przypadku podstawowych produktów, takich jak ryż, przyprawy i sosy, udaj się do korytarza z kuchniami świata, aby zaoszczędzić do 75% w porównaniu z krajowymi odpowiednikami. Nie chodzi o to, że jakość jest gorsza (w rzeczywistości często jest bardziej autentyczna!) – jedynym powodem różnicy w cenie jest to, że te marki nie są tak popularne ani znane.

Zaplanuj swoje posiłki przed pójściem do supermarketu

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy w supermarkecie, listy zakupów są kluczowe. Sporządzenie tygodniowego planu posiłków przed pójściem na zakupy i wypisanie wszystkich potrzebnych składników znacznie pomoże ci obniżyć koszty zakupów. Będziesz mógł skupić się na żywności, której naprawdę potrzebujesz w sklepie, a śledzenie tego, co wydajesz każdego tygodnia, stanie się znacznie łatwiejsze.