Jaka szczoteczka dla dziecka? Daj się zaskoczyć!

Gdy Twoje dziecko zaczyna myć zęby, wybór właściwej szczoteczki do zębów może być trudny. Rynek jest zalany produktami, które twierdzą, że czyszczą zęby lepiej niż reszta. A co z elektryczną szczoteczką do zębów? Czy modele takie jak są Szczoteczki Oral B naprawdę lepsze niż standardowa szczoteczka do zębów? Odpowiedź może cię zaskoczyć.

Ręczne szczoteczki do zębów

Ręczne szczoteczki do zębów są najpopularniejszym rodzajem szczoteczki dla dzieci, ponieważ są niezawodne i mają różnorodne kształty, kolory i wzory, które wiele dzieci uważa za atrakcyjne. Są również znacznie tańsze niż elektryczne szczoteczki do zębów, co czyni je świetną opcją dla rodziny dbającej o koszty. Jednak ręczne szczoteczki do zębów mogą być trudne w obsłudze dla małych dzieci, które dopiero uczą się myć zęby, ponieważ brakuje im zręczności potrzebnej do odpowiedniego czyszczenia zębów.

Jeśli zdecydujesz się kupić swojemu dziecku standardową szczoteczkę do zębów, weź je ze sobą, aby pomógł ci go wybrać. To sprawia, że dzieci częściej znajdują taką szczoteczkę do zębów, z której będą chciały regularnie korzystać.

Elektryczne szczoteczki do zębów

Elektryczne szczoteczki do zębów:

  • są poręcznym narzędziem do zębów w każdym wieku
  • mogą sprawiać przyjemność szczotkowania dla małych dzieci.

Większość elektrycznych szczoteczek do zębów jest również wyposażona w liczniki, które pomagają zapewnić szczotkowanie przez zalecane dwie minuty na sesję. Ponadto wiele elektrycznych szczoteczek do zębów jest wyposażonych w czujnik nacisku, który pomaga dzieciom ograniczyć stopień szczotkowania, aby zapobiec podrażnieniu lub uszkodzeniu dziąseł. Elektryczne szczoteczki do zębów są idealne dla bardzo małych dzieci, które nie mają wystarczającej zręczności, aby odpowiednio myć własne zęby. Jednak elektryczne szczoteczki do zębów są zazwyczaj droższe niż ręczne.

Po prostu szczotkuj!

Niezależnie od szczoteczki do zębów najważniejsze jest to, że dziecko myje zęby przez dwie minuty, dwa razy dziennie. Kiedy kupujesz szczoteczkę do zębów dla swojego dziecka, upewnij się, że ma ona gdzieś na opakowaniu pieczęć z certyfikatem, co gwarantuje, że została dokładnie sprawdzona przez zespół ekspertów w dziedzinie opieki jamy ustnej.

Odwiedź dentystę

Jeśli Twoje dziecko ma wrażliwe zęby, odwiedź dentystę – jeśli będzie to wasza pierwsza wizyta u takiego specjalisty, warto skupić się na jego odpowiednim doborze, aby nie zrazić dziecka do stomatologów, gdyż to może mocno wpłynąć na dalszą higienę jamy ustnej dziecka. Wrażliwe zęby mogą wskazywać na próchnicę lub ubytki – konieczne jest więc sprawdzenie, czy czasem taki problem nie wystąpił w przypadku Twojego dziecka. Dentyści zwykle przeprowadzają szeroko zakrojone badania jamy ustnej, aby:

  • ocenić ogólny stan zdrowia jamy ustnej
  • opracować plan leczenia, który będzie odpowiedni dla konkretnego przypadku.

Umów się na spotkanie z dentysta już dzisiaj, aby nie mieć większych problemów z zębami dziecka w przyszłości.