Szkolenia z zakresu księgowości dobrym dodatkiem do Twojego CV
CV dla szukającego pracy, jest jak wizytówka dla dobrego przedsiębiorcy, czyli takiego, który doskonale dba o swoje interesy i poświęca im każdą chwilę. Nie mam tu na myśli pracoholika, ale człowieka rozumnego, dbającego zarówno o swój biznes, jak i życie prywatne (rodzinne). Na każdej wizytówce znajdują się odpowiednie dane, służące do ewentualnego skontaktowania się z firmą, oraz ewentualnego sprawdzenia jej w internecie (np. dane NIP, Regon). Tak samo powinno być z każdym CV. Kontakt z osobnikiem na nim występującym, to nie jedyna dane, które powinny się tam znaleźć.
Co powinno być w CV?
CV – czyli Curriculum vitae (z łac. „przebieg życia”), to tzw. życiorys zawodowy. Jednak w CV nie przedstawiamy li tylko swojej historii zawodowej, są tam także informacje dotyczące samej edukacji i to począwszy od samego początku, czyli od popularnej (i obowiązkowej skąd inąd) podstawówki. Jeśli już ujmiemy w naszym CV wszystkie szkoły (te obowiązkowe i nie obowiązkowe), przychodzi czas na przedstawienie samego zawodowego życiorysu. Więc należy napisać gdzie i na jakim stanowisku pracowaliśmy, oraz ile trwało to zatrudnienie. Jeśli się skończyło, można dodać z jakiego powodu (choć nie jest to konieczne).
CV bez dorobku zawodowego, jest niepełne. Ale wiadomo przecież, że każdy musi kiedyś zacząć pracować i zawsze jest ten pierwszy raz. Dlatego jeśli nie ma żadnego zatrudnienia, ani nawet stażu, warto przedstawić w tym momencie (zaraz po szkołach) kursy, które odbyliśmy i ukończyliśmy. CV pięknie się zapełni, a nasza wiarogodność wzrośnie.
Jakie to mogą być kursy?
Wszystkie dostępne i możliwe, ale najważniejsze to te, które mają z naszym zawodem coś wspólnego. I tak, np. ekonomista, jeśli doda kurs rysunku, może on być jednakowoż traktowany jako hobby, a nie jako kolejny krok na drodze ewolucji zawodowej. Wprawdzie potencjalny pracodawca może pomyśleć, że to dobrze, iż ktoś interesuje się czymś więcej, niż tylko swoim zawodem. Może to oznaczać, że w przyszłym życiu zawodowym nie powinien być skrajnym służbistą, a wręcz przeciwnie. Będzie interesował się czymś więcej, niż ekonomią, jednocześnie poszerzając swoje i innych horyzonty.
Natomiast, jeśli przebył prawdziwe szkolenie z zakresu księgowości, wtedy jego atrakcyjność zawodowa znacznie wzrośnie. Warto się dokształcać, robić coraz to nowe kursy. Warto też zwracać uwagę na to, czego się uczymy i przyłożyć się do tych kierunków, które są związane z naszym wykształceniem, ponieważ to właśnie na to będzie patrzył potencjalny pracodawca. Jeśli już ktoś ma parcie na jakąkolwiek naukę, zawsze może ją odbywać w trakcie pracy, lub nawet całego swego życia.
Szkolenie księgowe
Niemniej, szkolenie księgowe może być przydatne dla każdego, bez względu na jego wykształcenie, czy też dotychczasową pracę. Nawet, jeśli ktoś jest z zawodu artystą, kurs księgowości w jego CV będzie niczym „wisienka na torcie”, ponieważ będzie dowodem na jego bezkompromisową różnorodność zawodową.
Jeśli chcesz lepiej i sprawniej zarządzać przedsiębiorstwem, warto poznać metody i narzędzia, które ułatwiają pracę i analizowanie zachodzących w firmie procesów. Analiza fmea przyda się w namierzaniu tych elementów, które przyczyniają się do powstawania błędów i wad produkcyjnych. Dobre szkolenie pozwoli na poznanie analizy fmea w praktyce, a to oznacza, że będzie można ją niemal natychmiast wykorzystać w codziennej pracy firmy i usprawnić jej funkcjonowanie. Merytoryczne i kompleksowe szkolenia to najlepsza droga do rozwoju każdej firmy.