Wady i zalety szukania zatrudnienia z pomocą urzędu pracy z Krakowa
Jakie są zalety szukania zatrudnienia z pomocą urzędu pracy z Krakowa? A co z wadami? Czy szukanie zatrudnienia z pomocą urzędu pracy ma jakieś słabe strony? Sprawdzamy!
Zalety szukania pracy z pomocą urzędu pracy z Krakowa
Warto zacząć od tego, że urząd pracy to instytucja państwowa, która pozostaje do dyspozycji każdego. Nie ma znaczenia, czy właśnie skończyliśmy szkołę, straciliśmy pracę, czy myślimy o przekwalifikowaniu, urząd pracy zapewni pomoc każdemu. Nie ma też znaczenia wiek, czy płeć, bo urząd pracy wspiera każdego, kto ukończył 18. rok życia. Co więcej, ta instytucja powstała z myślą o osobach bezrobotnych i możemy być pewni, że czeka tutaj na nas sztab wykwalifikowanych osób. Niektóre z nich zajmują się pomocą w szukaniu pracy, inni specjalizują się w doradztwie zawodowych, a jeszcze kolejni pomocą psychologiczną, bo bezrobotni również mogą jej potrzebować. Dzięki temu możemy być pewni, że zawsze czeka tutaj na nas odpowiednie wsparcie. Nawet jeśli nie będziemy wiedzieli, jaka GoWork powinna być przez nas brana pod uwagę, to fachowcy pomogą nam ustalić odpowiednią ścieżkę kariery. Zgłaszając się do urzędu pracy możemy też liczyć na dostęp do aktualnych ofert pracy i to nie tylko ze swojej branży, ale również z wielu innych. Jakby tego było mało, to właśnie tutaj często bezrobotni kierowani są na kursy doszkalające, staże, czy inne szkolenia, a wszystko po to, aby podnieść kwalifikacje i zwiększyć szanse na zdobycie zatrudnienia. Dlatego w wielu przypadkach urząd pracy okazuje się jedynym słusznym wyborem.
Wady szukania pracy z pomocą urzędu pracy z Krakowa
A co z wadami? Znajdą się jakieś? Okazuje się, że tak! Popularność urzędu pracy w ostatnich latach bardzo zmalała, bo przedsiębiorcy wybierają inne metody szukania pracowników. Publikują oferty w sieci, w tym na przykład korzystają z serwisów branżowych, mediów społecznościowych, czy portali ogłoszeniowych. Poza tym do swojej dyspozycji mają również pośredników, którzy przy okazji chętnie przejmują na siebie cały proces rekrutacji i zapewnią takich kandydatów, którzy w stu procentach spełniają ustalone kryterium. To odbiło się na ilości ofert pracy w urzędzie pracy. Dlatego, gdy się tutaj zgłosimy po pomoc, to musimy mieć świadomość, że wcale nie jest pewne, że coś się dla nas znajdzie i będziemy mogli od ręki podjąć pracę. W takim razie nie należy skupiać się tylko na pomocy urzędu pracy, bo możemy zostać skierowani na jakiś dodatkowy kurs, czy szkolenie, ale gwarancji pracy nie ma.