Szukasz domu seniora? Rób to na spokojnie!

Jeśli szukasz domu opieki wysokiej jakości, porady ekspertów są jasne: odrób pracę domową. Doradzają przyszłym mieszkańcom i ich rodzinom, aby zagłębili się w rządowe akta i przeprowadzili własne kontrole obiektu.

Zalecają również, aby nie spieszyć się, gdy trzeba wybrać dom spokojnej starości. Jednak wiele osób jest wypisywanych bezpośrednio ze szpitali do jednego z 15 600 krajowych domów opieki, pozostawiając niewiele czasu na badania…

Według agencji rządowych, grup branżowych i starszych rzeczników w całym kraju opiekunowie i osoby korzystające z tej opieki powinny unikać wyszukiwania w ostatniej chwili poprzez wcześniejsze zapoznanie się z placówkami na swoim obszarze.

Zawęź wyszukiwanie, odwiedź osobiście!

Najważniejsze jest to, że niektóre domy opieki mają poważne wady, twierdzą eksperci. Niektóre są niedostateczne pod względem świadczonej opieki. Niektóre serwują niezdrowe jedzenie. Niektóre z nich są dotknięte poważnymi infekcjami. Dlatego eksperci ostrzegają rodziny, przyjaciół i ich bliskich, aby nie zwlekali z badaniem, by nie musieć szukać domu seniora na gwałt i pod wpływem nagłej potrzeby.

Zacznij online. Na szczęście już dawno minęły czasy, gdy trzeba było odwiedzać stanowe urzędy regulacyjne, aby przeszukiwać akta papierowe. Wiele z tych badań można przeprowadzić z komputera domowego dzięki internetowym bibliotekom ocen i raportów z inspekcji.

Korzystaj z witryn rządowych lub non-profit, aby ograniczyć możliwości. Jednym ze sposobów, aby nie wybierać złego domu, seniora są właśnie strony internetowe. Tak można poznać mocne i słabe strony. Eksperci stwierdzili też, że jednym sprytnym posunięciem jest przyjrzenie się obiektom położonym w pobliżu krewnych i przyjaciół, o ile są wysoko oceniane. W ten sposób pacjent w domu spokojnej starości będzie miał częste odwiedziny, a pracownicy placówki będą wiedzieć, że ci goście sprawdzają świadczoną przez nich opiekę.

Spójrz na pielęgnację mieszkańców. Ale eksperci twierdzą, że żadne wyszukiwanie online nie zastąpi odwiedzania domów i szukania wskazówek. Słuchaj co się dzieje na korytarzach. Spójrz na włosy, ubranie, zęby i paznokcie mieszkańców. Rodziny powinny obserwować otoczenie i zadawać sobie pytanie:„ Czy ośrodek jest spokojny i cichy czy chaotyczny i hałaśliwy?”

Obserwuj personel. Zwróć uwagę, czy członkowie personelu ściśle współpracują z mieszkańcami i znają ich nazwiska.

Zakażenia nie zawsze są odpowiednio zgłaszane

Badania wykazały problemy w krajowym systemie domów opieki. Szacuje się, że 21% beneficjentów niektórych domów seniorów doświadczyło zdarzeń niepożądanych podczas pobytu w domach opieki. Warto zwrócić na to uwagę i upewnić się, że nie dotyczy to domu seniora, który się bierze pod uwagę.

Infekcje grzybowe. Jedną z kwestii budzących poważne obawy jest niebezpieczeństwo wysokiego odsetka zakażeń w domach opieki. Rzadko pojawia się ten wysoce zakaźny grzyb, rozprzestrzeniający się w placówkach opieki, ale warto postawić na dom seniora, który realizuje zaawansowane monitorowanie takich problemów z infekcją.