Taktyki nieuczciwych wypożyczalni samochodowych, na które musi uważać każdy biznesman

tips-for-choosing-a-car-hire-company

Kiedy podejmiesz decyzję o wypożyczeniu samochodu dla użytku firmowego, czy automatycznie spodziewasz się jakiegoś podstępu? Wielu z nas tak ma z jakiegoś powodu: obawa, że firma będzie starała się skłonić nas do zapłacenia za coś, czego nie potrzebujemy jest prawdziwa, a nieuczciwe wypożyczalnie samochodów mogą wykorzystywać różne sztuczki, by osiągnąć te cele. Niektórych z nich można uniknąć dzięki starannemu planowaniu.

Ubezpieczenie, którego nie potrzebujesz

Największym punktem spornym, prawie wszędzie, jest kwestia uszkodzonego podczas najmu samochodu. Oferowane ubezpieczenie przez firmy często prawnie nie jest ubezpieczeniem, ale mylne jest to, że większość konsumentów i wielu agentów wynajmu samochodów i tak nazywa to w ten sposób. Jednak to gdzieś około sporo złotych dziennie, co może nawet podwoić koszt wynajmu.

Kilka lat temu jedna firma powiedziała biurom podróży, że mogą oferować klientom bezkonkurencyjną stawkę pod warunkiem, że klient wykupi ubezpieczenie. Firmy wynajmujące samochody wielokrotnie odmawiają agentom stosowania takich technik sprzedaży w celu „wciśnięcia” ubezpieczeń – byli agenci firm wynajmujących często donoszą, że rekompensata i awans często są bezpośrednio związane ze sprzedażą ubezpieczeń.

Zdecydowanie potrzebujesz ubezpieczenia od kolizji / strat przy wynajmowanym samochodzie, ale nie musisz go kupować po zawyżonych cenach wypożyczalni. Ale uwaga jeśli jest to uczciwa wypożyczalnia samochodów Warszawa to takie ubezpieczenie niesie jedną wielką zaletę: jeśli uszkodzisz samochód, możesz go zwrócić i odejść bez dalszej odpowiedzialności. Zabezpieczając się innymi ubezpieczeniami, być może będziesz musiał za to zapłacić z góry i wysunąć roszczenia później. Ale ta wolność od odpowiedzialności ma dla ciebie wysoką cenę – i duży zysk dla firmy wynajmującej.

Co powinieneś wiedzieć przed wynajęciem samochodu?

Oprócz faktycznych kosztów naprawy – często klienci biznesowi mogą w ramach wynajmu musieć opłacać następujące dodatki:

• Opłaty za brak użytkowania – czynsz dzienny dla każdego dnia, w którym samochód nie jest użytkowany – nawet jeśli firma wynajmująca ma wiele samochodów dostępnych w danym czasie i nawet jeśli rzeczywista stawka za wynajem jest o wiele mniejsza niż stawka dzienna.

• Administracyjna opłata za przetwarzanie dokumentów.

• Holowanie, przechowywanie i inne powiązane wydatki związane z odzyskaniem uszkodzonego samochodu.

• Utrata wartości, kwota ta to zmniejszona wartość odsprzedaży spowodowana szkodami, nawet po naprawie samochodu.

Jak dotąd wydaje się, że karty kredytowe i ubezpieczyciele zewnętrzni nadążają za tymi rosnącymi kosztami. Ale to nie powstrzymuje nieuczciwych firm wynajmujących od szukania innych sposobów na ominięcie tańszych form ubezpieczenia.

Opłaty za paliwo

Jeśli zwrócisz samochód z niepełnym zbiornikiem, nieuczciwa wypożyczalnia dodaje to do rachunku – z opłatą za litr, która może wynosić podwójną lub potrójną stawkę. A ponieważ wskaźniki gazu są nieprecyzyjne, możesz zapłacić jeszcze trochę więcej. Nawet, gdy zwrócisz pełny bak, agent może poprosić o potwierdzenie z pobliskiej stacji.