Technologie w branży stolarskiej – jak nie zostać w tyle?

wood_welcome

Każdy z nas zna chyba jakiegoś stolarza osobiście, z widzenia lub ze słyszenia. Pomyślicie sobie, że to przecież zawód jakich wiele i po co w ogóle poruszam ten temat. Jednakże niewiele osób wie, że pierwszy w Polsce cech stolarski powstał już w roku 1489 w Krakowie, a pierwsza szkoła meblarstwa zaczęła funkcjonować w naszym kraju od roku 1750 i stworzył ją Stanisław Konarski.

Być stolarzem

Być stolarzem? A cóż to za filozofia? – pomyślicie. Jednakże pamiętajmy o tym, iż zawód stolarza to nie tylko fizyczna praca, ale też i ogrom fachowej wiedzy, wiedzy na temat gatunków drewna, właściwości tych gatunków i ich przeznaczenia. Stolarz ponadto powinien umieć ocenić jakość drewna, posiadać wyobraźnię przestrzenną, mieć zdolności manualne i być swojego rodzaju artystą. Wiedza stolarza to także znajomość dopasowania do siebie różnych rodzajów drewna raz łączenia poszczególnych elementów.

Obecne trendy w branży stolarskiej, czyli jakie zastosować technologie?

Firmy funkcjonujące w branży stolarskiej prześcigają się w stosowaniu nowinek technicznych. Wiadomym bowiem jest fakt, iż technologia w tym fachu idzie do przodu, wciąż się rozwija, by spełnić zachcianki najbardziej wymagających klientów. Dlatego też poniżej przedstawię kilka takich nowości:
propozycja dla stolarza z branży meblarskiej – prowadnica Modern Slide 3D – rozwiązanie dla lepszego funkcjonowania szuflad skrzyniowych. Prowadnica Modern Slide 3D, znajduje swoje miejsce w szufladach kuchennych i salonowych. Innowacyjnym rozwiązaniem jest tutaj funkcja regulacji szuflady w 3 wymiarach (poziom, pion i głębokość). Za tym rozwiązaniem idzie w parze idealne dopasowanie elementów, łatwy montaż i oszczędność czasu podczas pracy. Ponadto w prowadnicy tej, wielkim udogodnieniem jest synchronizacja jej poszczególnych elementów oraz wysokiej jakości elementy jezdnych, które to zapewniają stabilność położenia konstrukcji, a także cichą i płynną pracę prowadnicy przy otwieraniu i zamykaniu takiej szuflady. Zaznaczyć należy także, iż dopuszczalne obciążenie tej szuflady wynosi 40 kg, czyli możemy spokojnie przechowywać w niej nawet cięższe rzeczy. Prowadnicę tę opracowała firma GTV,
propozycja dla stolarzy wykonujących podłogi – szlifierka talerzowa 2 w 1 do podłóg drewnianych Pallmann Spider, to jedno urządzenie łączące w sobie zarówno szlifierkę, jak i polerkę, które zagwarantuje nam jednolitą i gładką powierzchnię. Pallmann Spider jest połączeniem funkcjonalności wszystkich obecnie stosowanych na rynku branży stolarskiej rozwiązań. Dlaczego? Jest ona wyposażona w system trzech talerzy szlifierskich, które mogą pracować jednocześnie, ale także niezależnie od siebie. Mechanizm zmiany mocy, umożliwia precyzyjne ustawienie urządzenia, w zależności od wymagań szlifowanej powierzchni. Pierwszy tryb szlifuje lub usuwa stare powłoki lakiernicze, a drugi poleruje, co prowadzi do doskonałego efektu estetycznego. Szlifierkę i polerkę tę opracowały wspólnie firmy Pallmann i Wolff,
nowoczesne rozwiązanie dla wszystkich stolarzy – płyta budowlana mfp to produkt mający wszechstronne zastosowanie. Zbudowana jest ona z długich i cienkich wiórów, które są ułożone w różnych kierunkach. Dzięki swojej budowie płyta ta jest bardzo odporna, łatwa w obróbce i prosta w montażu. Nie pozwala ugiąć się i złamać pod obciążeniem. W porównaniu z tradycyjnymi płytami, które przenoszą siły głównie wzdłuż dłuższej krawędzi, mfp jest płytą jednakowo wytrzymałą w każdym ze swoich punktów. Płyta ta może być wykorzystana do budowy fundamentów, ociepleń podłogi, obudowy okien, a także do tworzenia mebli. Mfp znajduje swoje zastosowanie na różnych etapach budowy i wykończeniach domów, a także mieszań. Płytę tę stworzyła firma Pfleiderer.

Czy warto inwestować w nowe technologie?

Jeżeli prowadzisz firmę stolarską, to doskonale wiesz, że zmienia się nie tylko moda w ubraniach ludzi, ale także we wnętrzach ich domów, a także w wyglądzie budynków i mieszkań, ogrodów itp. Dlatego też powinieneś iść z rytmem nowości i inwestować w technologie, by nie straci klientów, a wręcz przeciwnie pozyskiwać też i nowych. Jeżeli zatrzymasz się więc na jakimś starym sprzęcie swojej stolarni, możesz zapomnieć, że tłum klientów będzie pchał się do Ciebie drzwiami i oknami. Nie bój się inwestować, bo satysfakcja z sukcesu przynosi o wiele większe korzyści od tego niż ciągły strach o to, że coś się nie uda.

Informacje o nowościach w branży stolarskiej dostarczył nam portal produktyogrodowe.pl zajmujący się produkcją mebli ogrodowych. Przykładowe produkty możesz obejrzeć na stronie https://www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane