Telefon komórkowy – bądź mądrym konsumentem. Postaw na używany!

Jeśli chcesz ulepszyć swój telefon, możesz pokusić się o zakup zupełnie nowego urządzenia. Chociaż na początku może się to wydawać atrakcyjną opcją, mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego posta zastanowisz się dwa razy i zamiast tego zdecydujesz się kupić odnowiony telefon online.

Wpływ telefonów komórkowych na środowisko jest ogromny. W zakładzie jest ponad 7 miliardów ludzi, a ponad 60% z nas posiada telefon komórkowy. To około 4 miliardy telefonów. Gdy przeciętny konsument trzyma urządzenie przez rok lub krócej – gospodarka o obiegu zamkniętym w przypadku używanych telefonów jest ogromna.

Mniej na wysypiskach – tym lepiej!

Według statystyk, 140 000 000 telefonów będzie co roku trafiało na wysypiska śmieci, co oznacza, że ​​ołowiu o wartości prawie 80 000 funtów z powrotem do ziemi.

Im więcej używanych telefonów pozostanie w obiegu przez dłuższy czas, tym niższa będzie ta liczba. Kupowanie używanych telefonów takich jak samsung galaxy s10 plus używany pomaga ograniczyć marnotrawstwo telefonów komórkowych do absolutnego minimum i zmniejszyć ilość ołowiu, który trafia na wysypiska.

Niezwykłe korzyści w zakresie oszczędności energii

W przybliżeniu na każde 500 telefonów, które są poddawane recyklingowi, oznacza to oszczędność energii wystarczającej do zasilania domu przez cały rok. Jeśli wszystkie telefony komórkowe, które są obecnie wyrzucane, zostałyby poddane recyklingowi, zaoszczędziłoby to wystarczająco dużo energii, aby zasilić ponad ćwierć miliona domów rocznie.

Redukcja gazów cieplarnianych

Ludzie, którzy przyczyniają się do gospodarki o obiegu zamkniętym na całym świecie, mogą zaoszczędzić znaczne ilości gazów cieplarnianych przed emitowaniem do środowiska. Zgodnie z ostatnimi badaniami, w ciągu jednego roku zaoszczędzono ponad pół miliona ton emisji gazów cieplarnianych, po prostu kupując i sprzedając zużytą elektronikę.

Nowy telefon komórkowy zazwyczaj generuje do 75 kg CO2. Zarówno produkcja, jak i utylizacja smartfonów wiążą się z dodatkowymi kosztami w postaci energii i surowców. Z tego powodu kupowanie i sprzedawanie używanych telefonów komórkowych może dodatkowo zapobiegać szkodom dla środowiska i zapewnia zrównoważony (i znacznie tańszy) sposób używania i ponownego wykorzystywania telefonów komórkowych dla większego dobra naszej planety.

Wspieraj gospodarkę o obiegu zamkniętym

Kupując odnowiony telefon przez Internet, konsumenci nadal mogą uzyskać dobrą ofertę na urządzenie, które może mieć zaledwie rok. Ponieważ prawie wszyscy producenci smartfonów oferują teraz regularne, bezpłatne aktualizacje oprogramowania, daje to konsumentom dostęp do najnowszych technologii za ułamek kosztów zakupu nowego.

Gospodarka o obiegu zamkniętym kwitnie i nie bez powodu. Chodzi o to, aby produkty były wykorzystywane w celu zapewnienia ich oczekiwanego cyklu życia, a nie tylko przez rok lub dwa lata, gdy zajmują miejsce w modnych gadżetach. Większość urządzeń technologicznych jest wytrzymała i zbudowana z myślą o trwałości. A kiedy telefony są odnawiane i wprowadzane z powrotem do obiegu, nie tylko wydłuża to żywotność produktu- zmniejszyło to ogólny wpływ na środowisko, jaki każdy z nas wywiera na naszą planetę.