Buty do tenisa ziemnego – jak je dobrać i gdzie kupić?

Chociaż może wydawać się, że kupowanie butów specjalnie do tenisa dla początkującego gracza jest fanaberią, to jednak warto zdecydować się na taki zakup. Dlaczego? Sprawdź znaczenie posiadania dobrych butów tenisowych oraz porady dotyczące ich doboru!

Dlaczego warto kupić buty do tenisa?

Specjalny rodzaj obuwia dedykowany jest do różnych rodzajów sportów. Nie inaczej jest w przypadku tenisa. Specjalne buty tenisowe pozwalają na uzyskanie lepszej przyczepności na korcie, zmniejszają ryzyko pojawienia się urazów, a także pomagają w doskonaleniu techniki.

Specyfika gry w tenisa wymaga dynamicznego poruszania się nie tylko w przód, ale także w tył i na boki. Właśnie dlatego buty do tenisa wyróżniają się konstrukcją pozwalającą na łatwe manewrowanie ciałem we wszystkie strony, wspomagając wtedy optymalną przyczepność na korcie.

Warto także wspomnieć, że buty tenisowe są oferowane w różnych wariantach podeszwy pod kątem rodzaju kortu. Inne modele polecane są na korty trawiaste, natomiast inne na te wysypane mączką ceglaną.

Czym powinny wyróżniać się dobre buty tenisowe?

Aby wybrać odpowiednie buty do tenisa, warto zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Rodzaj bieżnika – jest on dobierany w zależności od kortu. Dla osób początkujących najlepsze są korty wyposażone w podeszwy uniwersalne, które nadają się na każdy rodzaj kortu tenisowego.
  • Absorbcja wstrząsów – dobre buty powinny cechować się materiałami skutecznie wchłaniającymi wszelkiego rodzaju wstrząsy, które poprawiają stabilność i chronią stawy i stopy.
  • Przewiewna konstrukcja i materiały – dzięki nim można wygodniej prowadzić grę nawet w upale, ponieważ pomagają one w odprowadzanie nadmiaru wilgoci na zewnątrz.
  • Dopasowanie do stopy – buty powinny być odpowiednio dobrane pod kątem swojego rozmiaru, a także szerokości. Najlepiej zatem poprzymierzać różne modele i rozmiary butów, aby wybrać dla siebie te najlepsze.

Gdzie kupić buty do tenisa?

Obecnie buty do tenisa można zakupić w wielu sklepach. Są one dostępne w popularnych sklepach sportowych oferujących wyposażenie dla sportowców uprawiających różne dyscypliny, ale można także odwiedzić specjalistyczny sklep tenisowy, gdzie asortyment wysokiej klasy obuwia jest znacznie szerszy. Zamówienia na obuwie tenisowe można składać również w sklepach sportowych online.

Za nowoczesne buty tenisowe znanej marki dla osoby początkującej należy zapłacić najczęściej od około 120 do 250 złotych. W wyższych cenach można kupić buty o bardziej zaawansowanych konstrukcjach przeznaczone dla doświadczonych graczy.